کد خبر: 3739546
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
امام جمعه موقت تهران:
گروه اجتماعی- حجت الاسلام ابوترابی فرد، با بیان اینکه سید آزادگان اسارت را قطعه ای از بهشت توصیف می کرد، افزود: وقتی از آزادگان درباره اسارت سوال می کنم، عموما این حقیقت را تصدیق می کنند.

اسارت برای آزادگان قطعه ای از بهشت بود

به گزارش ایکنا از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران امشب، 27 مرداد در یادواره 150 شهید آزاده و آزادگان متوفی استان گیلان که در مسجد صیقلان رشت برگزار شد، با اشاره به دوران اسارت و ارزش های والا و سرمایه های ماندگار به دست آمده از آن، اظهار کرد: آزادگان مجاهدت های کم نظری در دوران سخت اسارت انجام دادند.

وی با بیان اینکه سید آزادگان اسارت را قطعه ای از بهشت توصیف می کرد، افزود: وقتی از آزادگان درباره اسارت سوال می کنم، عموما این حقیقت را تصدیق می کنند، در حالی که در تبیین سختی ها و مشکلات و چالش ها و دشواری های اسارت زبان قاصر و انسان از فهم آن عاجز است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: از هر زاویه ای به اسارت نگاه کنیم دوران بسیار سختی بوده است، اما کم نیستند آزادگان عزیز که می گویند اسارت دور از خانواده، همسر و فرزند و در چنگال مزدوران صدام و بدون هیچ امیدی به آینده قطعه ای از بهشت است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد، با اشاره به آیه «إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا...»، تصریح کرد: هرچه علم و دانش جلوتر می رود به زیبایی های عالم پی می برد، زیرا عالم فقط یک مربی دارد و آن خداست. وقتی مربی خدا شد همه چیز زیبا می شود لذا انسان هایی هستند که با اراده و اختیار خدا را به عنوان مربی انتخاب می کنند  و می خواهند خداوند بر جانشان حکومت کند، نه هوی و هوس. آزادگان توفیق قدم گذاشتن در راه قبول مدیریت خدا را دارند.

وی آیت الله بهجت(ره) را مربای خدا دانست و اضافه کرد: خداوند مربی آزادگان و آزادگان مربای خداوند هستند لذا شما از استقامت سربلند بیرون آمدید و استقامت، ایستادگی، خدمت به برادران آزاده و سپر شدن برای آنان، تعلیم و تربیت بهشت است. هرچه از روزهای اسارت می گذشت، نورانیت آسایشگاه را حس می کردید.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه 50 میلیون ایرانی برای استقبال از آزادگان آمده بودند، اظهار کرد: مردم به استقبال ایمان، استقامت، عبادت، خدمت، ایثار و مردانگی آمده بودند و اشک می ریختند. خدا به احترام آزادگان بلا را بر سر صدام نازل نکرد و لذا امروز خدا شما را رها نمی کند و هرچه داریم به نعمت وجود شماست.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره آزادگان فرمودند «ما با داشتن چنین آزادگانی هرگز در برابر دشمن احساس عجز نمی کنیم». با همین استقامت و صراط مستقیم است که مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، خاطرنشان کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب، مسئولان مراقب باشند که تصمیمات اشتباه نگیرند و اشتباهات گذشته تکرار نشود، زیرا ریشه مشکلات کشور در تصمیم گیری اشتباه است.

امام جمعه موقت تهران، با تاکید بر لزوم کسب رضایتمندی مردم در نظام اداری، گفت: درآمدهای کشور همه صرف هزینه های جاری می شود، اما مردم همچنان ناراضی هستند لذا در چهل سالگی انقلاب باید مشکلات نظام اداری را رفع کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: