کد خبر: 3741545
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
گروه بین‌الملل – رایزن فرهنگی ایران در اتیوپی در دیدار با رئیس مجمع علما و مسلمانان این کشور، آمادگی رایزنی فرهنگی برای همکاری با این نهاد اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ شیخ عمر ادریس، مفتی اعظم مسلمانان اتیوپی و رئیس مجمع وحدت علما و مسلمانان این كشور در محل رایزنی فرهنگی ایران حضور یافت و با سید حسن حیدری، رایزن فرهنگی كشورمان در اتیوپی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حیدری در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران ارائه داد و در ادامه افزود: رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی در راستای تحقق عملی وحدت در جامعه مسلمانان این كشور، آمادگی هرگونه همکاری با شما و نهاد مجمع وحدت را دارد.

وی در ادامه از شیخ عمر ادریس برای شركت در برنامه نظرسنجی نخبگان در خصوص انقلاب اسلامی ایران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دعوت كرد.

شیخ عمر ادریس نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های وحدت‌بخش رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی، گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره منادی وحدت مسلمانان جهان بوده و با برگزاری همه‌ساله کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به توفیقات شایانی در این مسیر نائل آمده است. همواره دعاگوی شما و نیز دست‌اندرکاران کنفرانس وحدت هستم و پایداری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران را آرزومندم.

مفتی اعظم مسلمانان اتیوپی ادامه داد: اتیوپی از دیرباز کشوری بر مبنای همزیستی مسالمت‌آمیز و احترام متقابل ادیان و مذاهب بوده است؛ ولی متأسفانه هم‌اکنون در اثر فعالیت‌های مخرب برخی فرقه‌های افراطی، شاهد مشکلاتی در مسیر وحدت علما و مسلمانان هستیم.

وی افزود: با توجه به چنین شرایطی و به توصیه و پیشنهاد نخست‌وزیر جدید اتیوپی، ریاست مجمع وحدت علما و مسلمانان اتیوپی را تقبل کردم و امیدوارم که مسلمانان محروم اتیوپی به زودی ثمرات وحدت علما را در جامعه لمس کنند.

آماده/آمادگی ایران برای همکاری با مجمع مسلمانان اتیوپی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: