کد خبر: 3742985
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مدیر مؤسسه قرآنی هدایت کردکوی، از برگزاری طرح استعدادهای درخشان که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی ابلاغ شده است، خبر داد.

استعدادهای قرآنی توسط مؤسسه هدایت کردکوی شناسایی می‌شوندحسن عارف، مدیر مؤسسه قرآنی هدایت در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا؛ ضمن بیان این مطلب گفت: مؤسسه قرآنی هدایت، مجوز خود را در سال 90 از سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان اخذ و فعالیت خود را در همان سال 90 آغاز کرده است.
عارف با بیان این‌که فعالیت‌های مؤسسه قرآنی هدایت به سه بخش آموزشی، ترویجی و تبلیغی تقسیم می‌‌شود، افزود: در این مؤسسه دوره‌های آموزشی مانند روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، حفظ قرآن، تفسیر و صوت و لحن، در تمامی مقاطع سنی خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حال برگزاری است. ضمن این‌که ترویج قرآن هم در بین دانش‌آموزان انجام می‌شود.
مدیر مؤسسه هدایت ادامه داد: دوره‌های دیگر و کلاس‌های فرهنگی نیز در کنار کلا‌س‌های قرآنی در حال برپایی است.
عارف بیان کرد: مؤسسه هدایت در حال برگزاری طرح استعدادهای درخشان است، طرحی که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی ابلاغ شده و در این طرح استعدادهای قرآنی شناسایی می‌شوند که دوره‌های صوت و لحن برای آنان در نظر گرفته شده که هم‌اکنون مرحله کشوری این طرح در نیشابور در حال برگزاری است.
مدیر مؤسسه هدایت ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مهم این مؤسسه برگزاری محافل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان و همچنین برپایی طرح «با قرآن در رمضان» و مراسم ترتیل‌خوانی قرآن است که 35 نفر از نوجوانان کردکوی قرائت این محفل را به عهده دارند.
وی اضافه کرد: دوره‌های سبک زندگی قرآنی در مؤسسه هدایت با همکاری نهاد آموزش و پرورش برپا و این دوره‌ها در قالب کارگاه، همایش و سخنرانی و مشاوره انجام می‌شود و با هدف حل تعارضات والدین و فرزندان و فرزندپروری برگزار می‌شود.
عارف در ادامه اظهار کرد: گروه تواشیح نوجوانان این مؤسسه، مقام اول استانی را در بین گروه‌های همخوانی دارالقرآن‌های آموزش و پرورش کشور کسب کرد.
وی در ادامه از مسئولان استان گلستان درخواست کرد تا به استعدادهای قرآنی استان توجه شود.
یادآور می‌شود، مؤسسه قرآنی هدایت در استان گلستان، شهرستان کردکوی، خیابان ولیعصر(عج)، کوچه هدایت 7 واقع شده است.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: