کد خبر: 3743785
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
گروه اجتماعی- نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست توسط تمام افراد جامعه مدنظر قرار گیرد گفت: هر کسی در راستای حفاظت از محیط زیست قدم بردارد در واقع در راستای خدمت به همه مردم جامعه حرکت می‌کند.

حفاظت از محیط زیست توسط تمام افراد جامعه انجام شود

به گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی‌فقیه در استان یزد 12 شهریورماه ‌در دیدار مدیرکل محیط زیست استان یزد با وی با اشاره به اینکه بحث محیط زیست در زندگی انسان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اظهار کرد: هر چیزی که امروز در محیط زیست انسان وجود دارد از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و هر کدام که نباشد زندگی انسان دچار اختلال می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه برخی از مواردی که در محیط زیست برای زندگی انسان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در طول سالیان دراز توسط انسان از بین رفته و یا تخریب شده تصریح کرد: ما به هر چیزی که در اطرافمان نگاه و دقت کنیم متوجه می‌شویم که چه حساب و کتاب دقیقی در پس پرده این نعمت خداوند است.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به مسئله وجود باد اشاره کرد و گفت: شاید بسیاری از افراد جامعه به اهمیت وجود باد در جامعه دقت نکنند ولی اگر هر کسی چند دقیقه به دلیل وجود باد دقت کند متوجه ضرورت آن می‌شود و درک می‌کند که اگر باد نبود هوا در زمین به هیچ عنوان جابه‌جا نمی‌شد و کم‌کم بوی بد و آلایندگی‌های بسیار در اطراف انسان سبب برهم خوردن امکان زندگی وی می‌شود.
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه خداوند متعال همه شرایط لازم برای زندگی انسان‌ها را فراهم کرده بیان کرد: یکی از مباحثی که این روزها در شهرها وجود دارد بحث فاضلاب است که در استان‌هایی با شرایط اقلیمی یزد و سیستان و بلوچستان مناسب نیست و اجرای چنین طرح‌هایی و جلوگیری از ورود آب به لایه‌های زیرزمینی مشکلات زیادی از جمله خشک شدن زمین و گرد و غبار را به وجود می‌آورد.
امام جمعه یزد عنوان کرد: در بحث فاضلاب با توجه به اینکه زمین یزد حالت شنی دارد، همین شن‌ها اقدام به تصفیه آب می‌کند و آبی که به سفره‌های زیرزمینی باز می‌گردد آلودگی‌ها را از دست داده و مشکلی در این زمینه ندارد اما همین آب سبب مرطوب ماندن زمین و پیشگیری از مشکلات بیان شده می‌شود.
وی بر اهمیت حفاظت از محیط زیست توسط همه مردم تاکید کرد و گفت: علاوه بر بحث محیط زیست امروزه توجه مردم به غذای سالم هم کم شده و بحث فست فودها به میزان بسیار زیادی در جامعه مورد استقبال قرار گرفته و افراد مختلف غذای خود را از این چنین واحدهایی تامین می‌کنند که برای سلامتی بسیار مضر هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه موضوع حفاظت از محیط زیست همانند بحث تغذیه در راستای سلامت زندگی انسان‌ها است افزود: هر کسی در راستای حفاظت از محیط زیست قدم بردارد در واقع در راستای خدمت به همه مردم جامعه حرکت می‌کند و این اقدام وی ارزش بسیار زیادی دارد.
ناصری یزدی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که امروز در همه عرصه‌های جامعه ما وجود دارد بحث راهکارهایی است که در رابطه با برطرف کردن مشکلات باید مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه بیشتر این راهکارها در قالب کتاب و مقالات است و وارد عمل نمی‌شود در حالی که ما باید این راهکارها را در عمل مورد استفاده قرار دهیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: