کد خبر: 3745213
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
گروه اجتماعی ــ رئیس دانشگاه ایلام از برپایی ضیافت اندیشه‌ ویژه اساتید این دانشگاه خبر داد و گفت: طرح ضیافت اندیشه در راستای توانمدسازی و تقویت مهارت‌های اساتید برای ایجاد ارتباط مؤثر با دانشجویان است.
ضیافت اندیشه‌ اساتید دانشگاه ایلام آغاز شد
به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی دانشگاه ایلام، ‌محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام، در افتتاحیه‌‌ ضیافت اندیشه اساتید، اظهار کرد: ضیافت اندیشه‌‌ اساتید در گذشته مربوط به تبلیغ ایئولوژیک یک تفکر خاص بود، اما الان متفاوت است و در راستای توانمدسازی و تقویت مهارت‌های اساتید برای ایجاد ارتباط مؤثر با دانشجویان است.
رئیس دانشگاه ایلام تأکید کرد: ضیافت اندیشه بهترین فرصت برای روی آوردن اساتید به تفکر و گفت‌وگوهای دوجانبه و چند جانبه است و اگر زمینه‌ای فراهم شود اساتید به گفت‌وگو و تبادل‌نظر با هم بپردازند، یک فرصت مغتنم برای تجدید نظر پدید خواهد آمد و فرصت بی نظیری برای ارتقاء مهارت‌ها اساتید فراهم می‌شود.
علی‌اکبری اضافه کرد: در چند سال اخیر اهتمام زیادی برای ارتقاء سطح آموزشی و پژوهشی و حل مشکلات اساتید انجام گرفته و با برنامه مدون استخدام 20 عضو هیأت علمی در سال، ان‌شاء‌الله زمینه توسعه بیشتر دانشگاه فراهم می‌شود.
رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: با تلاش اساتید و دانشجویان دانشگاه ایلام، سرانه تولید علم در دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد دارا بودن رتبه سی و دوم در سطح کشور و قرار گرفتن در ردیف دانشگاه علامه طباطبایی، نشانه خوبی از اهتمام اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلام به پژوهش و افق روشنی فراروی دانشگاه است.
در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام توضیحات کوتاهی را درباره روند برگزاری طرح ارائه کرد و سپس ‌علی‌محمدی، دبیر طرح هم‌اندیشی اساتید نهاد نمایندگی، درباره شرایط و ضوابط برگزاری طرح توضیحاتی را ارائه داد .
هشتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ایلام، با مدیریت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به مدت پنج روز از روزهای شنبه هفدهم تا چهارشنبه بیست و یک شهریور با شرکت 25 نفر از اساتید و با تدریس ‌سیدحسن اسلامی و عباس مهرگان از اساتید دانشگاه‌های قم در دانشگاه برگزار می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: