کد خبر: 3745961
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
گروه اجتماعی ــ همایش شیرخوارگان حسینی (علیه السلام) همزمان با اولین جمعه ماه محرم با پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰ هزار نفر از مادران و نوزادان شیرخوار، در ۱۵۰ نقطه استان سمنان برگزار خواهد شد.

همایش شیرخوارگان حسینی در ۱۵۰ نقطه سمنان برگزار می شود

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از خبرگزاری شبستان، همایش شیرخوارگان حسینی (علیه السلام) همزمان با اولین جمعه ماه محرم با پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰ هزار نفر از مادران و نوزادان شیرخوار، در ۱۵۰ نقطه استان سمنان برگزار خواهد شد.

گفتنی است مادران در این گردهمایی معنوی با بلند کردن نوزادانشان برروی دست معنای عمیق شهادت دردانه شش ماهه اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را در راه حفظ دین و اتمام حجت با عهد‌شکنان سپاه کفر متجلی ساخته و فرزندان خود را فدائیان علی اصغر امام حسین(علیه السلام) و سربازان کوچک ولایت معرفی خواهند کرد.

‌همچنین در این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا، نوحه خوانی و مداحی همراه است شرکت کنندگان به یاد حضرت علی اصغر (علیه السلام) به سوگواری، مرثیه سرایی، سینه زنی و عزاداری می پردازند که در این راستا مادران با پوشاندن لباس های سبز و پیشانی‌بندهای مزین به نام امام حسین(علیه السلام) و علی اصغر(علیه السلام)، با شهیدان و بازماندگان دشت کربلا هم نوایی می کنند.

‌همچنین حرکت دادن گهواره ای به یاد گهواره حضرت علی اصغر (علیه السلام) بین جمعیت شور و حال مضاعفی به این همایش خواهد داد که در این راستا یکی دیگر از برنامه‌های این مراسم، نذرنامه خوانی است که راس ساعت 10 تمامی مادران به همراه شیرخوارگان خود این نذرنامه را قرائت می کنند.

گفتنی است مادران حاضر در این همایش بزرگ در سوگ کودک شیرخوار حضرت رباب و امام حسین(علیه السلام) اشک ماتم ریخته و برای تربیت عاشورایی و ولایی فرزندانشان میثاق خواهند بست.

‌شایان ذکر است هدف برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی رساندن پیام مظلومیت امام حسین (علیه السلام) و طفل شیرخوار ایشان حضرت علی اصغر (علیه السلام) است که جهانیان بتوانند با نهضت عاشورا و پیام امام حسین (علیه السلام) که اصلاح امت و امر به معروف و نهی از منکر بود آشنا شوند.

‌همایش شیرخوارگان حسینی در مرکز استان سمنان از ساعت 9 صبح جمعه هفته جاری در مصلی بزرگ شهرسمنان آغاز می‌شود.

برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم در استان سمنان بیش از شش هزار دست لباس و سربند یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) تهیه شده که بین کودکان شرکت کننده در این همایش توزیع می شود.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: