کد خبر: 3746224
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
از یکم تا 15 مهرماه؛
کانون خبرنگاران نبأ ــ به همت مدیریت قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه های علمیه، ثبت نام آزمون سالانه حفظ قرآن کریم و نهج‌البلاغه از یکم تا 15 مهرماه سال جاری در پایگاه اطلاع‌رسانی این معاونت فعال است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سیدمصطفی رضوی، مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه اعلام کرد: این آزمون بر اساس مصوبه 81 شورای عالی حوزه‌های علمیه مبنی بر ارج نهادن به تلاش طلاب حافظ قرآن و نهج‌البلاغه در رشته‌های ثلث، نصف و کل قرآن و نهج‌البلاغه به‌صورت سالانه برگزار می­‌شود.
وی با اشاره به برگزاری سراسری آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه اظهار کرد: ثبت‌ نام این آزمون از مورخ اول مهرماه سال جاری در سایت معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه شروع و در روز جمعه مورخ 20 مهرماه سال جاری از ساعت 8 صبح به‌صورت همزمان در مدیریت‌های استانی حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار خواهد شد.
رضوی افزود: شرکت‌کنندگان در آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه در دو بخش کتبی (حفظ و ترجمه و مفاهیم) و شفاهی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
مدیر قرآن و حدیث معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه ضمن تأکید بر لزوم مطالعه دقیق آیین‌نامه آزمون، اضافه کرد: طلابی که در آزمون کتبی نمره 85 و بالاتر از آن را کسب کنند از شرکت در آزمون شفاهی معاف خواهند بود.
آزمون حفظ قرآن و نهج‌البلاغه؛ بزرگ‌ترین همایش قرآنی حوزه‌های علمیه
حجت‌الاسلام رضوی در ادامه از آزمون حفظ قرآن و نهج‌البلاغه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های قرآنی حوزه‌های علمیه یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که ان‌شاءالله با عنایت بزرگان و مسئولان حوزه شاهد حضور بیش از پیش طلاب در عرصه‌های قرآنی باشیم تا بتوانیم بخشی از مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بخش قرآن و حدیث را محقق کنیم.
وی در پایان بیان کرد: نتایج آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه، 15 روز بعد از برگزاری آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه قابل مشاهده است.
اکبر پوستچیان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: