کد خبر: 3746479
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
گروه هنر ــ نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی‌خط «روضه هنر» از امروز چهارشنبه 21 شهریور در موزه فلسطین برپا شده و تا اول مهر برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

«روضه هنر»؛ مرثیه‌خوانی هنرمندان خوشنویس در سوگ سالار شهیدان

به گزارش ایکنا؛ مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی‌خط «روضه هنر» عصر امروز چهارشنبه 21 شهریور در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار شد و طی آن 18 تابلوی خوشنویسی و نقاشی‌خط که عمدتاً در آنها نام مبارک حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) به کار رفته بود در معرض دید علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه که در برخی از آنها فرازهایی از زیارت عاشورا و طراحی واژگان و نام‌های مقدس سیدالشهداء(ع) و حضرت عباس(ع) به چشم می‌خورد حاصل دسترنج هنرمندان جوانی است که در خلق این آثار همت گمارده‌اند که از آن جمله می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:

مرضیه بهرامی، زهرا بهرامی، پریسا عباسی، غلامحسین الطافی، مرجان اسفندی، رسول مرادی، حسین شیرازی، محمد بخشی‌زاده، امیرعباس نصیری، مصطفی کارگر و روح‌الله حسین‌زاده.

«روضه هنر»؛ مرثیه‌خوانی هنرمندان خوشنویس در سوگ سالار شهیدان

شیوه خوشنویسی به کار رفته در آثار خوشنویسی این نمایشگاه نستعلیق و شکسته‌نستعلیق است که عمدتاً به مشق فرازهایی از زیارت عاشورا پرداخته‌اند و در برخی از آثار هم شکل ارائه تلفیقی است و در آنها هم خوشنویسی و هم نقاشی‌خط و هم طراحی خط قابل رؤیت است.

نمایشگاه «روضه هنر» تا اول مهرماه سال جاری همه روزه به غیر از ایام تعطیل، شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18 و پنجشنبه از ساعت 10 تا 15 آماده بازدید علاقه مندان است.

«روضه هنر»؛ مرثیه‌خوانی هنرمندان خوشنویس در سوگ سالار شهیدان

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان به بازدید از آثار این نمایشگاه می‌توانند به نشانی خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، نبش خیابان بزرگمهر، موزه هنرهای معاصر فلسطین مراجعه نمایند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: