کد خبر: 3746752
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
جلیل رسولی هنرمند خوشنویس از خلق ۱۶ اثر خوشنویسی عاشورایی طی هشت سال گذشته خبر داد.
 به گزارش ایکنا، مهر نوشت: جلیل رسولی خوشنویس پیشکسوت درباره کارهای جدیدش گفت: حدود ۸ سال است به دلیل ارادتی که به حضرت امام حسین (ع) و یاران‌شان دارم، یک کار با موضوعات حضرت ابوالفضل (ع)، حضرت علی اکبر (ع) و حضرت علی اصغر (ع) در روز تاسوعا و یک کار با موضوع امام حسین (ع) در روز عاشورا تهیه می‌کنم که این کارها طی یک روز تمام می‌شوند و امسال هم برای نهمین سال قصد دارم این ۲ اثر را خلق کنم.

وی درباره نمایش ۱۶ اثری که با موضوع واقعه عاشورا خلق شده است، بیان کرد: نمایش این آثار نیازمند یک مناسبت است و در انتظار فرصتی هستم تا این آثار را به نمایش بگذارم.

رسولی در پایان بیان کرد: علاوه بر این آثار، حدود ۸۰ اثر جدید دیگر نیز دارم که در حال و هوای جدیدی خلق شده‌ و هنوز به نمایش درنیامده‌اند و امیدوارم در فرصت مقتضی همه آثارم را به نمایش بگذارم.

جلیل رسولی از شناخته شده‌ترین هنرمندان خوشنویسی است که البته در عرصه نقاشی - خط نیز فعال است. او خالق تابلوی معروف خوشنویسی «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» است. این پیشکسوت خوشنویسی همچنین دارنده نشان درجه یک هنری کشور و در سال ۸۲ چهره ماندگار کشور شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: