کد خبر: 3746795
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
گروه اجتماعی- امام جمعه زاهدان گفت: در هر جامعه‌ای، برای حفظ آن و جلوگیری از انحراف و سقوط آن، نیاز به نظارت عمومی است که در اسلام تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر، بر مسلمانان واجب شده است.

نظارت عمومی، جامعه را از سقوط و انحراف حفظ می‌کند

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه، 23 شهریورماه گفت: امام حسین(ع) در شرایطی قیام کردند که فساد علنی شده و جامعه اسلامی از مسیر واقعی اسلام نبوی منحرف شده بود.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی، ایشان قیام کردند و هدف از قیام را، احیای اسلام راستین، امر به معروف و نهی از منکر اعلام کردند، که اگر چنین اقدامی صورت نمی‌گرفت، از اسلام جز نامی باقی نمانده بود.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: در هر جامعه‌ای، برای حفظ آن و جلوگیری از انحراف و سقوط آن، نیاز به نظارت عمومی است که در اسلام تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر، بر مسلمانان واجب شده است.
وی افزود: اسلام این دو اصل را فریضه می‌داند، زیرا اگر نظارت عمومی صورت نگیرد و مردم به معروف امر نکرده و از منکرات نهی نکنند، فساد و تباهی و زشتی سرتاسر جامعه را فرامی‌گیرد.
آیت‌الله سلیمانی اظهار کرد: بی‌تفاوت بودن نسبت به جامعه، یک توطئه است؛ این‌که نسبت به فساد و زشتی‌ها بی‌تفاوت باشیم و اگر کسی به ما تذکر بدهد، بگوییم « به تو ربطی ندارد»، کاری شیطانی است، زیرا اسلام بر تذکر لسانی سفارش کرده است.
وی در ادامه با اشاره به برخی انحراف‌ها در مراسم عزاداری اباعبدالله(ع)، بیان کرد: عزاداری آقا اباعبدالله(ع) برعهده جوانان ما است، اما تعدادی از جوانان ما تحت تاثیر الگوهای غربی، پوشش و آرایشی دارند که در شأن مراسم عزای سالار شهیدان نیست.
نماینده ولی فقیه در استان بر اقامه نماز ظهر عاشورا تأکید کرد و افزود: همه می‌دانند که امام حسین(ع) نماز را بر جنگ ترجیح دادند و زیر باران نیزه اول نمازشان را خواندند؛ این یک پیام برای امت اسلامی است که نماز را سبک نشمارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: