کد خبر: 3747471
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
گروه اجتماعی ـ معاون اجتماعی پلیس فارس به عزاداران حسینی به خصوص در شب‌های تاسوعا و عاشورا یكسری موارد را توصیه كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، كاووس محمدی، معاون اجتماعی پلیس فارس امروز، 25 شهریورماه با اشاره به فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به بیان توصیه‌هایی به سوگواران حسینی پرداخت.
وی به سوگواران توصیه كرد كه از برقراری چادر و تكیه در معابر اصلی و پیاده‌روها كه ایجاد مزاحمت برای رهگذران می‌كند و باعث مشكلات ترافیكی می‌شود، جداً خودداری شود.
محمدی با بیان اینكه مسئولان هئیت‌ها و شهروندان همكاری لازم با مأمورین نیروی انتظامی برای روان‌سازی ترافیك داشته باشند، گفت:‌ شهروندان از هرگونه اعمال خرافی كه باعث بدعت در دین می‌شود، جداً پرهیز كنند.
معاون اجتماعی پلیس فارس با تأكید بر اینكه شهروندان از مسائل تفرقه‌انگیز فرقه‌ای، قومی و قبیله‌ای پرهیز كنند، گفت: وجوه مشترك برای ایجاد انسجام بین اعضای هیئت‌ها مورد تأكید است.
وی همچنین بر لزوم عدم استفاده از آلات موسیقی غیر معمول در عزاداری از قبیل ارگ، پیانو... و عدم استفاده از قمه‌زنی در مراسم‌های عزاداری تأكید كرد و گفت: سوگواران در تمامی ساعات به خصوص در میان دسته‌جات عزاداری مراقب فرزندان خردسال خود باشند.
محمدی همچنین خواستار رعایت حقوق شهروندی و زمان تعیین شده برای انجام عزاداری‌ها شد و گفت: از پارك وسائل نقلیه به صورت دوبل و در مسیر حركت دسته‌جات عزاداری جداً خودداری شود.
معاون اجتماعی فارس با بیان اینكه توزیع مواد غذایی (نذورات) با خودرو در معابر اصلی خصوصاً تقاطع‌ها و میادین ممنوع است، توصیه كرد كه با رعایت مقررات ترافیكی در ایام سوگواری سالار شهیدان، كسی را از نعمت سلامتی دوباره محروم نكنیم تا وجود مقدس صاحب آن روز از ما راضی و خشنود باشد.
وی همچنین با تصریح اینكه عزاداران كه لباس تیره و مشكی بر تن می‌كنند برای گذر از عرض خیابان احتیاط كنند، گفت: از حركت با وسیله نقلیه (موتورسیكلت و دوچرخه) در مسیر حركت عزاداران حسینی پرهیز شود.
پرهیز از حمل پول و اشیای قیمتی در مكان‌های شلوغ، آراستن فرزندان خردسال به طلا و جواهرات و رها كردن آنان در كوچه‌ها و معابر، خودداری از سپردن البسه به افراد غریبه هنگام اقامه نماز و وضو گرفتن و تلاش برای خالی نگذاشتن منزل از سكنه از دیگر مواردی بود كه وی بر آن‌ها تأكید كرد.
محمدی اظهار كرد: به شهروندان توصیه می‌كند هنگام شركت در مراسم‌های عزاداری از پارك خودرو در نقاط تاریك و خلوت خودداری و وسایل نقلیه خود را به وسایل ایمنی تجهیز كنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: