کد خبر: 3747482
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
حجت‌الاسلام خسروپناه:
کانون خبرنگاران نبأ ــ استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی، فرهنگ ایثارگری، اخلاق، معنویت و ادب است، گفت: ارادت به اهل بیت نبی مکرم اسلام(ص) از بالاترین مصادق محبت است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه فرهنگی حکمت نوین اسلامی، امروز، 25 شهریورماه در ششمین روز محرم در جمع عزاداران حسینی پایگاه مقاومت بسیج صاحب‌الزمان(عج) و هیئت مذهبی مسجد توحید منطقه 1 بندر بوشهر بر ترویج فرهنگ و سیره اهل بیتی در جامعه تاکید و اظهار کرد: اگر می‌بینید که این قدر جمعیت از شیعیان در جهان وجود دارد جای شکر دارد و همه اینها از برکت قیام امام حسین(ع) است.

 وی به اثرگذاری مکتب شیعه اشاره کرد و افزود: به برکت قیام حضرت سیدالشهدا(ع) اکنون 10 میلیون نفر شیعه در کشور اندونزی زندگی می‌کنند.

شاخصه‌های فرهنگ عاشورایی

رئیس مؤسسه فرهنگی حکمت نوین اسلامی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی یک فرهنگ ایثارگری، اخلاق، معنویت و ادب است، عنوان کرد: کرامت ابدی و حقیقی بعد از مرگ است.

وی گفت: محبت به هم‌نوعان جامعه پیرامونی و حیوانات در طبیعت اکسیر نجات و کمال آدمی است.

محبت به اهل بیت نبی مکرم اسلام (ص)؛ بالاترین مصادق محبت

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه محبت موجب رشد و کال انسان می‌شود، اظهار کرد: محبت به اهل بیت نبی مکرم اسلام‌(ص) از بالاترین مصادیق محبت است.

تقویت امر به معروف و نهی از منکر در محرم

یادآور می‌شود: در پایان این مراسم حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین عبدالرضا سروستانی، مدرس کانون فرهنگی و هنری توحید شهرستان بوشهر در خصوص فریضه واجب دینی امر به معروف و نهی از منکر نکاتی را ارائه کرد.

امیرحسین مؤمنی

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: