کد خبر: 3747489
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
عبدالهی مطرح کرد:
گروه فرهنگی - فرماندار خرم‌آباد با اشاره به این‌که جامعه‌ای که اهل کتاب نباشد، دچار افزایش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، اظهار کرد: افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به‌دنبال دارد.

تاثیر مستقیم کتابخوانی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی

 به گزارش ایکنا از لرستان، اسد عبدالهی، فرماندار خرم‌آباد، امروز یک‌شنبه، 25 شهریور در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی لرستان با بیان این‌که بین کتاب و بقیه مسائل رابطه وجود دارد، اظهارکرد: هر چه کتابخوانی و سرانه مطالعه بیشتر باشد آسیب‌های اجتماعی بیشتر می‌شود این در حالی‌است که باید اثرپذیری کتاب نیز مد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به این‌که نگاه به کتاب سلیقه‌ای است، ادامه داد: جامعه باید تشنه کتابخوانی شود این در حالی‌است که جامعه‌ای کتاب‌خوان است که در سفر هم کتاب بخواند.
عبدالهی با ذکر این مطلب که کتاب‌ها باید محتوای غنی داشته باشد، اضافه کرد: از ظرفیت خیرین برای بهسازی و ایجاد فضای کتابخانه‌ها استفاده شود.
فرماندار خرم‌آباد با اشاره به این‌که مشکلات شهرداری‌ها موجب شده تا نیم درصد سهم کتابخانه‌ها واریز نشود، تصریح کرد: در شرایطی‌که حقوق چند ماه رفتگران هنوز پرداخت نشده است.
وی به کمبود کتب غنی و تاثیرگذار اشاره کرد و گفت: اهمیت کتاب بر هیچ کسی پوشیده نیست لکن باید با تولید کتب غنی و تاثیرگذار و هم‌چنین برگزاری مسابقات کتابخوانی مردم را بیشتر به‌سمت کتاب و کتابخوانی سوق داد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: