کد خبر: 3747557
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
گروه فرهنگی- «گل نساء» توانست جایزه بهترین کارگردانی برای ستار چمنی‌گل و بهترین فیلمبرداری برای محمد فکوری را در جشنواره فیلم «کازان» و بهترین بازیگر زن برای یگانه رجبی در جشنواره فیلم «سالنتو» را کسب کند.

«گل نساء» جوایز جشنواره‌های بین‌المللی فیلم «کازان» روسیه و «سالنتو» ایتالیا را کسب کرد

به گزارش ایکنا از کردستان، فیلم سینمایی «گل نساء» Golnesa به کارگردانی ستار چمنی‌گل، با فیلمنامه ویدا صالحی، با مدیریت فیلمبرداری محمد فکوری و با نقش آفرینی سعید داخ، علی محمد رادمنش، یگانه رجبی، ساقی زینتی، مسعود محمدی و ویدا عمویی؛ در جدیدترین اکران بین‌المللی خود، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش فیلم‌های بلند سینمایی و با حضور نویسنده و کارگردان این اثر سینمایی در بخش رقابتی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در روز ١٧ شهریور ماه جاری (٨ سپتامبر ٢٠١٨) در سالن شماره سینمای هتل «ریویرا» Riviera در شهر کازان در کشور روسیه روی پرده رفت و توانست جایزه بهترین کارگردانی برای ستار چمنی‌گل و بهترین فیلمبرداری برای محمد فکوری را از آن خود کند. «گل نساء» برای تصاحب این جوایز، با ٩ فیلم از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، سریلانکا، قزاقستان، مصر، هند و بنگلادش به رقابت پرداخت.
مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور سینماگران حاضر در جشنواره و شخصیت‌هاى مهم فرهنگى و سیاسى تاتارستان و با اجرای رقص محلى تاتارى در سالن «آرمیتاژ» هتل «ریویرا» در شهر کازان در روسیه برگزار شد.
این جشنواره هر ساله با همت وزارت فرهنگ فرهنگ تاتارستان روسیه و شهرداری کازان برگزار می‌شود؛ امسال با شعار «گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و فرهنگ گفت‌وگوها» با حضور فیلم‌ها و شخصیت‌های سینمایی کشورهای مسلمان در روزهای ١٣ تا ١٩ شهریور ماه جاری ( ٤ الی ١٠ سپتامبر ٢٠١٨) در شهر فرهنگی کازان برگزار شد.
شاخص فیلم‌های انتخاب شده شامل؛ انعکاس ارزش‌های انسانی، معنوی و اخلاقی و همچنین سنت‌های فرهنگی و همچنین حمایت از ایده‌های صلح، تحمل و بشریت فارغ از ملیت و وابستگی مذهبی نویسندگان است.
در این دوره از بین‌المللی فیلم «کازان»، تعداد ٩٦٧ فیلم از سراسر دنیا به دبیرخانه جشنواره ارسال که تعداد ٦٥ فیلم در بخش‌های مختلف کوتاه، مستند و بلند سینمایی از ٥٦ کشور جهان انتخاب شدند.
«گل نساء» همزمان با چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سالنتو» Salento در کشور ایتالیا به نمایش درآمد و یگانه رجبی بازیگر این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر زن این جشنواره را از آن خود کند.
این جشنواره با نمایش فیلم‌هایی از کشورهای جهان در چنیدن بخش مختلف از جمله؛ سینمای جهان (مسابقه بین‌المللی فیلم بلند)، جهان در فیلم کوتاه (مسابقه بین‌المللی فیلم کوتاه)، ایتالیا در فیلم کوتاه (مسابقه فیلم‌های کوتاه ایتالیا)، مسابقه فیلم‌های کوتاه ساخته شده توسط زنان و پنجره‌ای رو به جهان (مسابقه بین‌المللی فیلم مستند) در روزهای ١٠ تا ١٨ شهریور ماه (١ سپتامبر الی ٩ سپتامبر ٢٠١٨) در بندر تریکازه واقع در جنوب ایتالیا برگزار شد.
یادآور می‌شود؛ فیلم سینمایی «گل نساء» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش «تمرکز بر سینمای جهان» در چهل و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» Montreal در سالن شماره ١٢ سینما «کوارتر لاتین» Quarter Latin شهر مونترال در کشور کانادا روی پرده ‌رفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: