کد خبر: 3748087
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
سخنگوی سازمان انتقال خون عنوان کرد:
گروه سلامت ــ سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی به خون و فرآورده‌های خونی از همکاری سازمان انتقال خون و دفتر مرجع عالیقدر شیعه در ترویج فرهنگ اهدای خون به جای قمه‌زنی در روزهای عزاداری خبر داد.
تأکید علما و مراجع بر جایگزینی اهدای خون به‌جای قمه‌زنی/ پویش «ایثار ادامه دارد» از سوی دفتر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی کلید خوردبشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه ۱۷۹ مرکز انتقال خون در کشور آماده پذیرایی از اهداکنندگان خون در روز‌های تاسوعا و عاشورا است اظهار کرد: انتقال خون با توجه به نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به خون و فرآورده‌های خونی درخواست سازمان انتقال خون از مردم این است که با مراجعه به مراکز انتقال خون ادامه دهنده زنجیره ایثار در اهدای خون باشند.
وی افزود: همچنین در برخی از شهر‌ها و مناطق کشور که فرهنگ قمه‌زنی در ایام عزاداری رواج دارد، درخواست ما از مردم این است که فرهنگ ایثار خون را جایگزین این کار کنند.
حاجی بیگی یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از علما و مراجع نیز مردم را به این کار خداپسندانه ترغیب می‌کنند، از آن‌جمله می‌توان به آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و آیت‌الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در استان گیلان اشاره کرد.
وی افزود: در این راستا، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در نظر دارد با همکاری سازمان انتقال خون جهت دعوت عموم عزاداران حسینی به سنت حسنه‌ اهدای خون، پویش «هر ساله ایثار ادامه دارد» را انجام دهد.
سخنگوی سازمان انتقال ادامه داد: یکی از ثمرات این طرح‌ها تغییر تصاویر مخدوش کننده عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در موتور‌های جستجو و شناساندن چهره واقعی شیعه به جهانیان خواهد بود. ما نیز به عنوان سازمان انتقال خون از همه عزاداران دعوت می‌کنیم با پیوستن به این پویش، در سنت حسنه اهدای خون شرکت و یاری‌گر نیازمندان باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: