کد خبر: 3750261
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
گروه فرهنگی- معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نمایشگاه های کتاب ظرفیتی برای بهره‌مندی از تازه‌های نشر است، گفت: زمینه حضور ناشران استانی در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان فراهم است.

بستر حضور ناشران استانی در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان فراهم شد

به گزارش ایکنا از کردستان؛ عبید رستمی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز، سوم مهرماه در نشست با ناشران و کتابفروشی های استان که در راستای برپایی هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی برگزار شد، ضمن محکومیت حمله تروریستی اخیر اهواز و تسلیت به خانواده شهدای این حادثه اظهار کرد: ایران اسلامی همواره خواهان ثبات، صلح و امنیت است و بر همین اساس دشمنان ما تلاش می کنند با چنین جنگ افروزی های امنیت کشور را به مخاطره بیندازند.
وی با بیان اینکه رفع کاستی‌ها و نواقص دوره‌های گذشته در دستور کار ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استانی است، افزود: تمام تلاش مان این است که از طرح‌ها و ایده‌های صاحبنظران، اساتید علمی، ناشران و کتابفروشان استانی در راستای هر چه بهتر برگزار شده نمایشگاه کتاب استانی نهایت استفاده برده شود.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: با آسیب‌شناسی و بررسی‌های انجام شده تلاش می کنیم نمایشگاهی در خور توجه همراه با استقبال مردمی برپا کنیم.
وی با بیان اینکه زمینه شرکت تمامی ناشران استانی نیز در این نمایشگاه فراهم شده است، افزود: از حضور ناشران استان در این نمایشگاه استقبال می کنیم و آمادگی داریم با فراهم کردن بسترهای مناسب، حوزه چاپ و نشر استان بیش از پیش توسعه یابد.
از اعضای اتحادیه چاپ و نشر استان خواست ضمن ارتباط با ناشران مطرح و برجسته کشور، نمایندگی این انتشارات را در وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان را نظارت، راهنمایی و هدایت اعلام و خاطر نشان کرد: با توجه به سیاست برون سپاری اختیارات انتظار داریم ناشران استانی برای برپایی نمایشگاه های کتاب راهکار ارائه دهند و خودشان پای کار باشند تا بهتر بتوانیم جوابگوی مطالبه علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.
یادآور می‌شود؛ در ادامه این جلسه نماینده ناشران و کتابفرشی های استان مسائل و مشکلات سنوات گذشته نمایشگاه کتاب استانی مطرح کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: