کد خبر: 3750998
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
گروه فرهنگی ــ یک فعال فرهنگی از چاپ کتابی با معرفی جاذبه‌های گردشگری مذهبی همدان توسط یک زوج دانشمند هلندی خبر داد و گفت: در این کتاب از تالار قرآن همدان به‌عنوان یک المان جذاب مذهبی تصویری منتشر شده است.

چاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندی

عباس اقبال‌‌مهران، یک فعال فرهنگی در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، از چاپ کتابی با معرفی جاذبه‌های گردشگری مذهبی استان همدان توسط دو دانشمند هلندی خبر داد و اظهار کرد: یک زوج هلندی در سفر تحقیقاتی که به ایران و در خلال آن به همدان داشته‌اند از مناطق گردشگری همدان و برخی مناطق گرشگری مذهبی بازدیدی داشته‌اند.
اقبال‌مهران بیان کرد: این دانشمندان هلندی پس از بازدید از ایران تصمیم به چاپ کتابی در جهت معرفی گردشگری ایران کرده‌اند.
وی افزود: در این کتاب تصویر برخی از امامزاده‌های همدان به‌ویژه امامزاده عبدالله(ع) چاپ شده است، هم‌چنین از تمثال شهدای شاخص استان همدان نیز تصاویری در این کتاب منتشر شده و یک صفحه کامل در مورد شهدای استان همدان با عنوان «جنگ تحمیلی و حضور حماسی مردم برای دفاع از تمامیت ارضی» توضیح داده‌اند.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه تصویری از المان تالار قرآن همدان هم در این کتاب منتشر شده، بیان کرد: از المان تالار قرآن به عنوان زیباترین المان معنوی(مذهبی) در استان همدان یاد کرده‌اند.
وی تصریح کرد: قسمت سوم این کتاب به معرفی امامزاده عبد‌الله(ع) اختصاص داده شده است، و مقبره این بزرگوار را به عنوان قلب تپنده استان همدان معرفی کرده، هم‌چنین از امامزاده ابوهاشم(ع)، امامزاده دیگری در مسیر گردشگری غار علیصدر نیز یاد کرده است.
اقبال‌مهران با اشاره به ادای احترام این دانشمندان به شهدای همدان تصریح کرد: این زوج با حضور در گلزار شهدای همدان و ادای احترام به شهدا، در کتاب خود از این شهدا با عنوان «کشته شدگان جنگ و کسانی که برای دفاع از وطن خود جان خود را فدا کرده» یاد کرده‌اند و نوشته‌اند «گرامیداشت یاد شهدا پس از این همه سال که مردم بر سر مزار این کشته شدگان جنگ می‌روند از احترام خاص مردم این مرز و بوم به کشته‌شدگانشان خبر می‌دهد» و حضور مردم پس از این همه سال بر مزار شهدا برای نویسنده کتاب جالب است.

اهدای یک نسخه از کتاب معرفی جاذبه‎های گردشگری زوج هلندی به ایکنای همدان
وی عنوان کرد: نیمی از کتاب به معرفی شهر جهانی سفال لالجین اختصاص داده شده و به عنوان شهری که توسط یونسکو ثبت جهانی شده است از جاذبه ها و صنایع دستی سفالی تصاویری منتشر کرده و در مورد کارکرد و ویژگی این صنایع توضیحاتی داده اند.
این فعال فرهنگی با بیان اینکه این کتاب و معرفی جاذبه‌های ایران با توجه به تحریم‌های موجود برکشور ایران می‌تواند تبلیغاتی مثبت برای ما باشد افزود: این معرفی می‌تواند به عنوان یک بازوی قوی دیپلماسی عمل کند.
وی از اهدای نسخه‌ای از این کتاب به عنوان هدیه به ایکنای همدان خبر داد و گفت: به زودی این نسخه بعد از تحویل به این خبرگزاری هدیه می‌شود.
اقبال هم‌چنین از دعوت خود توسط دانشگاه گریگوری ایتالیا خبر داد و گفت: در قالب یک فرصت مطالعاتی برای تکمیل مطالعات ام فرصتی برای اینجانب قرار داده شده تا در موضوعی با عنوان «اسلام و مسیحیت، بازوان قوی در جهت مبارزه با تروریسم» در این دانشگاه حضور پیدا کنم.
اقبال با بیان اینکه واتیکان قلب تپنده مسیحیت است عنوان کرد: دسترسی مناسبی به منابع کتب مسیحیت و کشیش ها و عالمان دینی در آنجا وجود دارد.
وی در پایان از معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور همدان آقای ذوقی احسان، خانم نیک خصلت و و از آقای محمد پور داود مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان به جهت حمایت از ایشان تشکر کرد.

برخی از عکس‌های منتشر شده مجموعه «عکس‌های زوج دانشمند هلندی از اماکن تاریخی و مذهبی استان همدان»:

چاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندیچاپ تصویری از اِلِمان «تالار قرآن» همدان در کتاب زوج دانشمند هلندی
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: