کد خبر: 3752080
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
هنرمند کردستانی:
گروه فرهنگی - هنرمند برجسته کردستانی گفت: از سال 1355 به‌صورت خودآموز با توجه به استعداد و علاقه وافری که به نقاشی داشتم به این هنر گرایش پیدا کرد و از همان ابتدا آثار خود را با الهام از آیات قرآن، احادیث و کلام شاعران بزرگ ایران زمین به ویژه حضرت مولانا به تصویر درآورد.

تمام آثار هنری من الهام گرفته از آیات قرآن و کلام بزرگان دینی است

عزت‌الله سلیمانی‌نیا، یکی از هنرمندان برجسته استان کردستان در حاشیه برپایی نمایشگاه نقاشی خود در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با تشکر از حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در برپایی این نمایشگاه و حضور مدعوین گفت: از سال 55 تاکنون به صورت تجربی به فعالیت در رشته نقاشی پرداخته‌ام و بیشتر آثارم با الهام از آیات قرآنی، احادیث و اشعار بزرگان است.
وی افزود: در این نمایشگاه 35 اثر از آخرین آثار خود را در ابعاد مختلف که با الهام از اشعار شاعر بزرگ ایران زمین حضرت مولانا در قالب طبیعت بی جان، رئال و تابلوهای مفهومی به تصویر درآورده‌ام که امیدوارم مورد توجه علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گیرد.
سلیمانی نیا تصریح کرد: عشق، محبت، صلح و دوستی پیامی است که می‌توانم با آثارم به مخاطبان عرضه کنم و امیدوارم با درک درست آیات قرآن و سخن بزرگان دینی و اسلامی که با الهام از این آیات به خلق اثر پرداخته‌اند بتوانیم راه درست زندگی و انسانیت را بیاموزیم.
وی با اشاره به اینکه در سال 1332 در شهرستان قروه دیده به جهان گشوده است، افزود: وی بعد از اتمام دوران تحصیل به عنوان دبیر ادبیات به استخدام آموزش و پرورش شهرستان قروه درآمدم و تا پایان بازنشستگی در این شهر به تدریس ادبیات فارسی پرداختم.
این هنرمند کردستانی عنوان کرد: از سال 1355 به صورت خود آموز با توجه به استعداد و علاقه وافری که به نقاشی داشتم به این هنر گرایش پیدا کردم و از همان ابتدا آثار خود را با الهام از آیات قرآن، احادیث و کلام شاعران بزرگ ایران زمین به ویژه حضرت مولانا به تصویر درآوردم.
یادآور می‌شود؛ نمایشگاه نقاشی عزت الله سلیمانی نیا از هشتم تا 13 مهرماه در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند در ایام برگزاری نمایشگاه همه روزه از ساعت 10 الی 12 و 16 الی 20 از این نمایشگاه بازدید کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: