کد خبر: 3752828
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
به مناسبت پاسداشت هفته ناجا؛
گروه اجتماعی- رسالت برقراری امنیت در کشور اسلامی ایران برعهده دلیرمردان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است که همیشه درشرایط بس دشوار حافظ حریم امنیت کشورشان بودند و در این راه کم نبودند عزیزانی که با خون خود عهدنامه و پیمان برقراری امنیت جامعه را امضاء کردند.

 امضایی سرخ  به پای سبز امنیت

به  گزارش ایکنا از مازندران در کمال جویی انسان، امنیت در هرم نیازهای فردی اجتماعی یک جامعه، بعد از برطرف شدن نیازهای اولیه فیزیولوژیک  و نیاز به بهداشت و سلامت، سومین سطح از سطوح نیازهای افراد یک جامعه را در بر می‌گیرد تا سطوح دیگر به کمال مطلوب برسد. 

رسالت برقراری امنیت در کشور اسلامی ایران  برعهده دلیرمردان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است  که همیشه درشرایط  بس دشوار حافظ حریم امنیت کشورشان بودند و در این راه  کم  نبودند عزیزانی  که با خون خودعهدنامه  و پیمان برقراری امنیت جامعه را امضاء کردند.

سرهنگ نعمت الله آزادی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آمل، در  گفت‌وگو با ایکنا از مازندران ضمن تبریک این ایام به خانواده نیروی انتظامی کشور به ویژه همکاران شهرستان آمل وخداقوت به همه عزیزانی که درراستای ایجاد امنیت تلاش دارند، گفت: با توجه به ایام هفته دفاع مقدسی که پشت سر گذاشتیم، از ابتدای جنگ تحمیلی تا کنون، مفتخریم به اینکه 61 شهید بزرگوار در مجموعه ناجا از شهرستان آمل جان عزیزشان را نثار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کردند و تعداد 99 نفر در این مجموعه جانباز داریم و 9 نفراز ناجا آزادگان عزیز ما هستند.

وی افزود : از این 61 شهید ناجا، هفت شهید در درگیری‌های مبارزه با اشرار و مواد مخدر بودند که آخرین شهید دراین راه از ناجا آمل، سال 1393 جوان برومندی به نام حمزه حاجی زاده از آمل بود که در منطقه جاسک به درجه رفیع شهادت نائل آمد و بنده هم این افتخار را دارم که در پاسگاه گوکسردریابانی جاسک 48 ساعت مهمان ایشون بودم و در این آشنایی، ایشان را فردی با اخلاق، مودب، متین وارزشی و دوست داشتنی یافتم. 

نمره 20  شهادت پس از 20 روز عروسی

امضایی سرخ  به پای سبز امنیت

سرهنگ آزادی چگونگی شهادت حاجی زاده را اینگونه بیان کرد: این شهید، 20 روز از عروسی اش می گذشت که خبر از یک باند بزرگ اشرار به همراه مقادیر زیادی مواد مخدر دادند که در یک برخورد شدید با اشراردر منطقه جاسک ایشان به درجه رفیع شهادت می‌رسد.

 فرمانده نیروی انتظامی آمل با اشاره به اینکه هم اکنون نیز، نیروی ناجا به خاطرامنیت این مرز و بوم و نظام و انقلاب، میانگینی در حدود هرچند روز یک شهید را در کارنامه کاری خود دارد، افزود: ما در دستور برنامه کاری خود افتخار سرکشی و پیگیری از وضعیت خانواده شهدای ناجا را داریم و با ارتباطات با بنیاد شهید و مراجع ذی ربط سعی در برطرف کردن گوشه‌ای از مشکلات آنها و خانواده جانیازانمان را داریم.

آزادی اظهار کرد:  برای اولین بار بعد ازادغام نیروهای مسلح، یادواره کشوری شهدای ناجا را در ششم بهمن ماه سال گذشته در مصلی شهر داشتیم که خیل عظیم جمعیت با برنامه‌های شایسته‌ای برگزار شد و در هفته ناجای سال جاری هم تجلیل از خانواده های شهدا در راس همه برنامه‌ها است که در صبحگاه مشترک برگزار خواهد شد.
فرمانده ناجای شهرستان آمل درباره تعداد نیروها و محل اسکان آنها جهت تامین امنیت شهر به لحاظ جغرافیای شهری، گفت: براساس جغرافیایی شهردرهر منطقه‌ای هم کلانتری وپاسگاه داریم والحمدلله  به تعداد جمعیت نیروهای مقتدری داریم که عملکردشان به نحوی است که مردم شهر احساس امنیت دارند. 

70 درصد پرونده‌های درگیری‌های خانوادگی با مشاورین کلانتری سازش می‌شود

وی در مورد تعداد وعملکرد پرسنل خواهران افزود: در سه ایستگاه کلانتری و برخی از یگان‌های ما واحد مشاوره داریم که 70 درصد از پرونده‌های درگیری‌های خانوادگی درهمان کلانتری‌ها توسط  مشاورین ما که اکثرا از بانوان هستند به صورتی سازش پیدا می کنند و بانوان در اکثر یگان‌ها همچون؛ راهور، کلانتری‌ها، پلیس اطلاعات و  پلیس آگاهی با درجات افسرارشدی  و در صورت  نیاز کارشناس کاردان فنی فعالیت دارند که باعث افتخار ما و شهرستان هست. 

فرمانده نیروی ناجای آمل در مورد تسهیلات انجام شده برای ایجاد انگیزه پرسنل این ارگان گفت: ما اول به دنبال معیشت کارکنان‌مان هستیم گاهی از طریق سلسله مراتب و فرمانده استان  به عنوان اضافه کاری وعناوین مختلف تشویقی پاداش‌هایی را در نظر گرفته و تقدیم این عزیزان می کنیم و همچنین برای ارتقای روحیه، اعزام  به مشهد مقدس را داریم و با توجه به نزدیک بودن اربعین حسینی  به صورت پاداشی اعزام به کربلا را هم برای چند نفر از پرسنل فعال در نظر داریم و از ظرفیت پرسنل ساعی جهت  تشویق و ترفیع و پاداش هم معرفی می‌شوند.

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در امامزاده‌های شهر

وی درباره  فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی ورزشی  ناجای شهرستان آمل،  گفت: معمولا آخر هر هفته روزهای پنجشنبه مختص برنامه‌های فرهنگی زیارت عاشورا است که غالبا در امامزاده‌های خارج شهرستان برگزار می‌شود و بعد ازآن برنامه ورزشی کوهنوردی را به صورت یک در میان برای همکاران و کارکنان پایور داریم و چهار روز درهفته برنامه ورزشی داریم و به لطف پروردگار و همت همکاران در برنامه‌های قرارگاه جهادی در سطح استان به لحاظ آمادگی جسمانی و روحی و انگیزه‌ای از رتبه دهم به رتبه اول رسیدیم ومقام اول را کسب کردیم و این جای خوشحالی است برای همه مجموعه ما که در همین جا به همه همکارانم تبریک عرض می کنم. 

ناجای آمل سه سال متوالی مقام اول استانی در بخش قرآن و اذان

امضایی سرخ  به پای سبز امنیت

فرمانده نیروی انتظامی آمل، تصریح کرد: در بخش فعالیت‌های قرآنی،  ناجای آمل، به لطف خدا و زحمت دوستان، سه سال متوالی مقام اول استانی را هم در بخش قرآن و هم در بخش اذان را کسب کردند و درمجموعه عقیدتی با همت دوستان 330 نفر در کل پرسنل وخانواده‌هایشان حافظ قرآن از جزء اول تا آخر قرآن وجود دارد که سالی دو الی  سه بار در مراسمات و برنامه‌های قرآنی حضوری پررنگ دارند.

آزادی در مورد بخش ترافیک و پلیس راهورو جرایم ترافیکی، بیان کرد: از کارهایی که  درشهرآمل انجام  شد،  برطرف کردن مشکلات ترافیکی بود در گذشته شاهد پارک‌های غیرمتعارف و دوبل بسیاری بودیم که باعث ترافیک شهری می‌شد  که به همت همکاران  و با راه اندازی چراغ راهنمایی و رانندگی در سطح شهر کنترل و وضعیت میدان هزار سنگر به نقطه مطلوب نرسیدیم ولی تاحدودی مشکلات ترافیکی آنجا کاهش داده شد.

تجربه جدید در کنترل ترافیک

وی با اشاره به راه‌اندازی  مرکزکنترل ترافیک از طریق دوربین با کمک دوستان مستقر در شهرداری عنوان کرد : 15 روز به صورت آزمایشی از صبح تا غروب به شهروندان تذکر و یادآورشدیم  و جریمه‌ای صورت نمی گرفت و فقط  برگ تخلف شهروندان  به درب ‌منازلشان می‌رفت  تا اینکه از نیمه دوم مرداد ماه پایش ترافیکی داریم که از طریق دوربین‌های شهری کنترل می‌شود که الحمدلله هیچ مشکل ترافیکی حاد در سطح شهرستان نداریم. 

آزادی  گفت: در کاهش گره‌های ترافیک و پایین آوردن  تصادفات درون شهری و فوتی‌ها با پیشگیری‌های لازم،  رتبه برتر استانی را داریم. 

پلیس فتای نیروی انتظامی آمل مقام اول استان

وی با تاکید بر اینکه با توجه به معضلات کلاه‌برداری‌های اینترنتی و مشکلات فضای مجازی، پلیس فتای نیروی انتظامی آمل مقام اول را در سطح استان کسب کرد، افزود: پلیس فتای آمل کل غرب استان از رامسر و تنکابن تا نوشهر چالوس نور و محمودآباد و شهرستان آمل را در بردارد و در این حوزه از نیروهای نخبه،  فنی و باسواد و رسانه‌ای  بکارگیری شده است.

فرمانده نیروی انتظامی آمل گفت: ما از مردم انتظار داریم در بحث مولفه‌های امنیتی در تمامی زمینه‌ها با پلیس همکاری داشته باشند، اخباری که واقعا نیاز هست، از طریق پلیس 110 به ما اعلام کنند، چون خیلی از ناامنی‌ها از طریق همین پلیس 110 در کل کشور با انعکاس خبری پیگیری و پیشگیری می‌شود  که چندین مورد را در سال جاری از همین راه مانند کشف انبار کالای قاچاق  یا احتکارشده  و  یا مواد مخدر و دیگر موضوعات پیشگیری و توقیف کردیم و به نتیجه مطلوب رسیدیم. 

197 تلفن گویای شبانه روزی ارتباط با نیروی انتظامی

 در پایان این مصاحبه سرهنگ آزادی با اعلام شماره تماس مستقیم تلفن گویای  197  از مردم خواست؛ هرگونه انتقاد، شکایت، پیشنهاد و یا راه‌کاری در هر زمان از شبانه روز اعلام کنند در اسرع وقت همه را پیگیری می‌کنیم و قدردان این همکاری مردم نیز خواهیم بود.

خبرنگار ایکنا: سیده گلناز پیغمبر زاده

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: