کد خبر: 3754360
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
گروه اجتماعی ـ مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان با اشاره به رونمایی طرح جامع پدافند غیرعامل تا پایان امسال در لرستان، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان سال تهدیدات حوزه خود را شناسایی و اولویت‌بندی کنند.

 دستگاه‌های اجرایی تهدیدات حوزه خود را شناسایی و اولویت‌بندی کنند

به گزارش ایکنا از لرستان، علی سیف، مدیرکل پدافند غیرعامل استان لرستان، امروز، 17 مهر در جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی شورای پدافند غیرعامل استان لرستان، اظهار کرد: استان لرستان به‌عنوان نخستین استان از مرحله دوم شروع طرح جامع پدافند غیرعامل در کشور، اقدام به انجام مطالعات در این حوزه کرده است.
وی با بیان این‌که تاکنون سه فصل از مجموعه اصولی که قرار است در طرح جامع انجام شود، توسط مشاور انجام شده است، افزود: پس‌از مراحل مختلف و اقداماتی که در راستای برگزاری مناقصه توسط استانداری لرستان انجام شد، دانشگاه تربیت مدرس به‌عنوان برنده مناقصه انتخاب شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان با اشاره به این‌که طرح جامع پدافند غیرعامل، سندی است که تا پایان سال رونمایی می‌شود، تصریح کرد: این سند به‌عنوان یک سند کاربردی در اختیار دستگاه‌های مختلف اجرایی استان قرار می‌گیرد و در سال ۹۸ تبدیل به سند راهبردی حوزه پدافند برای همه دستگاه‌های اجرایی خواهد شد.
سیف اضافه کرد: بر اساس قانون و ابلاغیه‌ای که انجام‌شده، سند اجرای اقدامات دستگاه‌های اجرایی باید حتماً بر اساس فصولی باشد که در این طرح مصوب شده است و به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.
وی با بیان این‌که آن‌چه را که مصوب می‌شود باید همان باشد که دستگاه‌های اجرایی از مشاور انتظار دارند، گفت: آن‌چه به‌عنوان تغییرات طرح جامع ارائه خواهد شد، صورت‌جلسه و به اطلاع استاندار لرستان می‌رسد و به‌عنوان فصولی که توسط اعضای کار گروه تأییدشده است به تهران ارائه می‌شود.
مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان افزود: همه دستگاه‌ها باید برای مقابله با هر خطر و تهدید سناریو داشته باشند و در کارگروه‌های استان سناریو آن‌ها مشخص و مصوب شود.
وی یادآور شد: در حوزه پدافند غیرعامل در سال ۹۷ بر اساس دستورالعملی که ابلاغ و به همه دستگاه‌های اجرایی نیز ارسال‌ شده است، باید دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان سال تهدیدات حوزه خود را شناسایی و اولویت‌بندی کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: