کد خبر: 3754549
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
گروه اجتماعی ـ رئیس‌‌کل دادگستری لرستان با بیان این‌که باید در امر فضای مجازی کارهای کارشناسی دقیق انجام شود و راهکارهای استفاده مفید از این فضا شناسایی شود، اظهار کرد: کلاهبرداری‌های فضای مجازی و جریانات آن‌ها باید ردیابی و شناسایی شود و راهکارهای مقابله با آن در دستور کار قرار گیرد.

راهکارهای مقابله با کلاهبرداری‌های فضای مجازی شناسایی شود

به گزارش ایکنا از لرستان، جعفر بدری، رئیس‌‌کل دادگستری لرستان، سه‌شنبه، ۱۷مهر در نشست انتظامی ـ قضایی در سالن اجتماعات فرمانده انتظامی لرستان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهارکرد: باید آسیب‌ها را شناسایی کنیم و واقعیت را ببینیم چراکه در هر مسئله‌ای اگر انسان از واقعیت دور شود مجبور به شکست خواهد شد.
وی اشاره به این‌که واقعیت امروز این است که فضای مجازی فراگیر شده است، گفت: تمام آحاد جامعه به‌ویژه نسل جدید که نسلی باهوش است با این فضا سروکار دارند اما راه‌های پیشگیری از آسیب‌های آن که تاکنون شناسایی نشده است.
بدری اشاره به این‌که فضای مجازی در دسترس همه کشورها است، تصریح کرد: این فضا در برخی کشورها باعث پیشرفت و در بعضی کشورها باعث آسیب‌های متعددی شده است و این موضوع باید جز برنامه‌های اصلی و در دستور کار دولت باشد.
رئیس‌‌کل دادگستری لرستان با ذکر این مطلب که باید در امر فضای مجازی کارهای کارشناسی دقیق انجام شود و راهکارهای استفاده مفید از این فضا شناسایی شود، تصریح کرد: کلاهبرداری‌های فضای مجازی و جریانات آن‌ها باید ردیابی و شناسایی شود و راهکارهای مقابله با آن در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر این‌که اطلاعات شعب رسیدگی به مسایل فضای مجازی باید به‌روز باشد، اضافه کرد: طبق دستورالعمل‌های واصله مجرمین خطرناک سابقه‌داری که احتمال وقوع جرم دارند باید تحت نظر باشند و دادستان‌ها باید با جدیت پیگیر این موضوع باشند.
بدری با ذکر این مطلب که اگر مرتکبین جرایم سازمان یافته و خطرناک احساس کنند زیر نظر هستند همین عامل خود بازدارنده است، ادامه داد: مطالبات تجمعات صنفی توسط دولت تامین و مشکلات آن‌ها برطرف شود.
رئیس‌‌کل دادگستری لرستان در ادامه به هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: جاده‌های استان امن بوده و تردد در آن‌ها به‌راحتی انجام می‌شود و با تدابیر انجام شده از سوی دادگستری و نیروهای انتظامی استان فضای حاکم بر جاده‌ها امنیتی نشد.
وی با تاکید بر حمایت از نیروهای انسانی در دادگستری و مامورین نیروی انتظامی، گفت: باید از مامورین حمایت شود تا او نیز در انجام وظیفه خود جدی و مسمم باشد.
بدری با اشاره به موضوع مهم تکریم ارباب‌رجوع گفت: در مسئله تکریم ارباب‌رجوع باید با متانت با مرجعیت برخورد شود چرا که نیروی انتظامی با کثرت مراجعین و همچنین شاکی بودن و گاهاً عصبانی بودن آن‌ها مواجه است و باید با مردم مهربانانه برخورد کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: