کد خبر: 3754644
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
گروه فرهنگی ـ اولین دوره مسابقه بزرگ مکبری نماز جمعه کشور امروز، ۱۸ مهر با هدف تعیین مکبران نماز جمعه خرم‌آباد برگزار شد.

 برگزاری اولین دوره مسابقه «مکبری نماز جمعه» در خرم‌آباد

به گزارش ایکنا از لرستان، امروز چهارشنبه، ۱۸ مهر اولین دوره مسابقه بزرگ مکبری کشور با هدف تعیین مکبران نماز جمعه خرم‌آباد در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.رضا زینی‌وند مقدم، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این مراسم به شرکت ۱۸۰ دانش‌آموز در این مسابقه اشاره کرد و با اعلام رضایت از استقبال دانش‌آموزان از این مسابقه، تصریح کرد: توجه به باورهای دینی از رسالت‌های اصلی آموزش و پرورش است این در حالی‌است که رویکرد همه فعالیت‌های پرورشی در آموزش و پرورش لرستان تربیت انسان‌های شایسته، خلاق، دیندار و انسان‌هایی با الگوی اسلامی ایرانی است.
وی با اشاره به این‌که مسابقه بزرگ مکبری نماز جمعه خرم‌آباد، اولین دوره مسابقه بزرگ مکبری نماز جمعه در سطح کشور است که با حضور ۱۸۰ نفر از دانش‌آموزان برگزار می‌شود، اضافه کرد: در کنار علم آموزی و تعلیم باید به مسائل دینی هم اهمیت داد.
وی با اشاره به این‌که انتظار ما این است که این مسابقه زمینه‌ای برای حضور بیشتر دانش‌آموزان در فعالیت‌های دینی باشد، اضافه کرد: اولین دوره مسابقه بزرگ مکبری نماز جمعه خرم‌آباد به‌همت نماینده ولی‌فقیه در استان و همکاری ستاد نماز جمعه و آموزش و پرورش در طرح «سودای بندگی» که آموزش احکام و فرایض دینی را در دستور کار دارد، برگزار می‌شود.
گفتنی است که احسان پیرداده بیرانوند، محسن مریدی و محمد ملکشاهی، سیدهادی پورهاشمیان، سیدمهدی پورهاشمیان و امین رسولی داوری این مسابقه را براساس آئین‌نامه داوری آموزش و پرورش بر عهده دارند کماابنکه ۵۰ نفر برگزیده این مسابقه به مدت یک سال به‌عنوان مکبر نماز جمعه خرم‌آباد فعالیت خواهند داشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: