کد خبر: 3754691
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
پژوهش جهرمی تأكید كرد:
گروه فرهنگی ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خواستار تلاش مجدانه برای حفظ حریم زبان و ادبیات فارسی و گسترش آن در دنیا شد.

به گزارش ایكنا از فارس، هادی پژوهش‌جهرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، 18 مهر در آیین گشایش یاد روز حافظ و افتتاحیه سیزدهمین گردهمایی همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی با بیان اینکه شیراز شهر علم، ادب، شعر، شعور و بزرگان است، گفت: شیراز نگین فارس و ایران و مرکز حضور نیمی از اندیشمندان در همه عرصه‌های علمی است.
وی با تأکید بر اینکه نقش شیراز در توسعه زبان و ادبیات فارسی بر کسی پوشیده نیست، افزود: از گذشته زبان و ادبیات فارسی همواره اثر گذار بوده و آثار آن در موزه‌ها، کتابخانه‌ها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌شود اما براین باورم که نسبت به گذشته کم کار کرده‌ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خواستار تلاش مجدانه برای حفظ حریم زبان و ادبیات فارسی و گسترش آن در دنیا شد و نقش اندیشمندان و فرهنگوران را در این زمینه بسیار مهم ارزیابی كرد.
پژوهش جهرمی با تصریح اینکه زبان و ادبیات فارسی در داخل نسبت به خارج کشور اثرگذاری کمتری داشته است، گفت: امروز اصطلاحات و کلمات غریب به شدت در ادب و زبان فارسی مشهوده بوده و آنچه که جایگزین شده ناملموس است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: