کد خبر: 3754693
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
گروه فرهنگی ـ دبیرخانه انجمن‌های علمی در رشته‌های فقه و حقوق اسلامی، اصول و فقه، کلام اسلامی، قرآن‌پژوهی، فرق و ادیان و اخلاق اسلامی از هفته آینده در حوزه علمیه لرستان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

آغاز فعالیت انجمن‌های علمی حوزه علمیه لرستان از هفته آینده

حجت‌الاسلام کامران پنام، معاون پژوهش حوزه علمیه لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه انجمن‌های علمی در حوزه علمیه لرستان، گفت: این انجمن‌ها در رشته‌های فقه و حقوق اسلامی، اصول و فقه، کلام اسلامی، قرآن‌پژوهی، فرق و ادیان و اخلاق اسلامی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد .
وی رصد و پاسخگویی نیازهای تئوریک جامعه و حوزه‌های علمیه و همچنین پیشبرد و کاربردی کردن برنامه‌های پژوهشی حوزه استان را هدف راه‌اندازی این انجمن‌های علمی ذکر کرد و افزود: این دبیرخانه هفته آینده با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین هاجری، مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه، فعالیت خود را در مرکز مدیریت حوزه علمیه لرستان آغاز خواهد کرد .
حجت‌الاسالام پنام با یادآوری این‌که در این انجمن‌ها تعدادی از اساتید و فضلای حوزه علمیه لرستان برای جهت‌دهی به نیازهای پژوهشی فعالیت می‌کنند، اظهار امیدوراری کرد راه‌اندازی این دبیرخانه بتواند در توسعه و تعمیق فرهنگ پژوهش بین طلاب و مبلّغان پژوهش‌گر مؤثر باشد کمااینکه خروجی حوزه باید به فعالیت‌های پژوهشی ـ کاربردی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه منجر شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: