کد خبر: 3754698
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
گروه بین‌الملل ـ نخستین هفته فرهنگی حضرت ابوالفضل(ع) در آلمان به همت آستان عباسی(ع) و با همکاری دانشگاه گوتینگن کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری میزاب؛ احمد الراضی الحسینی، نماینده آستان عباسی در اروپا، در آیین افتتاحیه نخستین هفته فرهنگی حضرت ابوالفضل(ع) در آلمان با اشاره به برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‎های متعددی در ارتباط با همزیستی، تسامح و پذیرش دیگران در طول سال‌های متمادی، تصریح کرد: بیشتر سخنانی که در این کنفرانس‌ها گفته می‎شود عباراتی است که بیشتر جنبه تعارف دارند.

وی با بیان اینکه واقعیتی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، ما را برآن می دارد که دین را از سیاق علم، عقل، معرفت و تجربه بشری بررسی کنیم، گفت: می‌توانم بگویم دین زمانی زنده  پویا بوده اما امروز نه تنها بیمار است، بلکه به سرطانی کشنده مبتلا شده است.

حسینی در ادامه افزود: امروز همگان را به شناخت ادیان مختلف دعوت می‌کنم و اگر بگوییم کسی که تنها یک دین را بشناسد، گویی هیچ دینی را نشناخته و کسی که تنها یک زبان را بشناسد گویی هیچ زبانی را نمی شناسد صحیح است.

وی همچنین اظهار کرد: بررسی ادیان و مقایسه آن‌ها با یکدیگر می تواند تا حد زیادی در کاهش تعصب و تنفر کسانی که نگران میراث بر جای مانده از مذهب خود هستند تأثیرگذار باشد.

همچنین نخستین هفته فرهنگی حضرت ابوالفضل(ع) در آلمان در شهرهای برلین، فرانکفورت و گوتینگن آلمان برگزار می‌شود و برگزاری کنفرانس پژوهشی ۳ روزه در دانشگاه گوتینگن با عنوان «آموزش علوم اسلامی بین آستان عباسی و دانشگاه گوتینگن» با مشارکت پژوهشگرانی از عراق و آلمان با محوریت تسامح، هم‌زیستی، پذیرش دیگران و گفت‌وگوی میان ادیان از جمله برنامه‌های این هفته فرهنگی است.

آغاز نخستین هفته فرهنگی حضرت ابوالفضل (ع) در آلمان /// آماده

آغاز نخستین هفته فرهنگی حضرت ابوالفضل (ع) در آلمان /// آماده

انتهای پیام

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: