کد خبر: 3754734
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
گروه هنر ــ فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پروانه خورشید»، «نشانه «زمانی برای ماندن»، «خاتم شیراز»، «استشهادی برای خدا»، «مناظره»، «نیش»، «سرقت فیلم‌هایی هستند که پنج‌شنبه و جمعه 19 و 20 مهر ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایکنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پروانه خورشید»، «نشانه «زمانی برای ماندن»، «خاتم شیراز»، «استشهادی برای خدا»، «مناظره»، «نیش»، «سرقت فیلم‌هایی هستند که پنج‌شنبه و جمعه 19 و 20 مهر ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «پروانه خورشید» به کارگردانی خسرو نظری، جمعه 20 مهر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: سارا مستندساز جوانی است که قصد دارد برای پایان نامه خود یک فیلم مستند از زندگی یکی از مدافعان حرم بسازد. او به ستاد سپاه قدس مراجعه کرده و با هماهنگی آن‌ها به خانواده آقا یوسف معرفی می‌شود. آقا یوسف که از مدافعان حرم است با همسرش پروانه در خانه‌ای قدیمی در محله‌ای پایین شهر زندگی ساده‌ای دارند. سارا که نظر مثبتی درباره مدافعان حرم ندارد و فکر می‌کند این افراد برای کسب منافع مالی به سوریه می‌روند، وارد زندگی این زوج جوان می‌شود تا دست آقا یوسف را رو کند و یک فیلم انتقادی از او بسازد. او در طول فیلمبرداری متوجه حسن نیت و خلق و خوی معنوی آقا یوسف و همسرش شده و نظرش ... آرمین حیدری، محمدرضا رهبری و کامبیز کاشفی در فیلم تلویزیونی «پروانه خورشید» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «کابوس» به کارگردانی رضا بهشتی، پنج‌شنبه 19 مهر ماه ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. خلاصه داستان فیلم درباره حمید پسر جوانی است که در شرکت واردات داروی عمویش منصور کار می‌کند. مونا دختری که در آن شرکت به کار طراحی بسته‌بندی‌ها مشغول است، با حمید در چند پروژه همکاری می‌کند و کم کم علاقه‌ای بین آن‌ها شکل گرفته و در نهایت با یکدیگر ازدواج می‌کنند. در این میان شبی که مونا در خانه دوستش ثریا به سر می‌برد، پس از خوردن قرص آرام‌بخش به کما می‌رود. پزشکان از او قطع امید کرده‌اند و احتمال مرگ مغزی را می‌دهند. از سوی دیگر در لپ تاب مونا متنی نوشته شده مبنی بر این‌که او از زندگی خسته شده و گویی دست به خودکشی زده است که ... شهاب حسینی، فقیهه سلطانی، سپیده خداوردی و محمد صادقی در فیلم سینمایی «کابوس» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «اولین باران پاییزی» به کارگردانی افسانه منادی، جمعه 20 مهر ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. خلاصه داستان فیلم در مورد پسر نوجوانی به نام بهرام است که به جای مادرش، پرستاری از پیرمرد ناتوانی را بر عهده می‌گیرد. او که علاقه زیادی به بازی فوتبال دارد گاهی بازیگوشی می‌کند و از کار خود غفلت می‌کند، اما با ادامه یافتن رابطه آن دو او در می‌یابد که پیرمرد نویسنده معروف کودکان و نوجوانان است. پیرمرد با حضور بهرام شور زندگی دوباره می‌یابد. بهرام برای او به کمک دوستانش بزرگداشتی می‌گیرد و ... جمشید مشایخی، پوریا پور بهرامی و لیدا ملت در فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «نشانه» به کارگردانی فرزاد زمانی جمعه 20 مهر ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم داستان گروهی را به تصویر می‌کشد که با تفکر غارت میراث فرهنگی و پیدا کردن دفینه‌ای، وارد غاری در کوهستان‌های زاگرس می‌شوند و به خاطر رانشی بودن منطقه و ریزش غار، مسیر بازگشتشان مسدود می‌شود. آن‌ها تلاش زیادی جهت یافتن راه نجات می‌کنند، اما در نهایت همه سعی‌شان به ناامیدی و یاس بدل می‌‌شود، اما در نهایت و در زمانی که امیدی برایشان نمانده، به وسیله همان میراث کهن سرزمین مادریشان یعنی نقش برجسته روی دیوار غار که به غارتش آمده بودند، نشانه رهایی را می‌یابند. اردلان شجاع کاوه، عمار تفتی، مهران هادی، اردوان محمودیان، مائده رفیعی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «رباعی» به کارگردانی محسن دامادی، جمعه 20 مهر ماه ساعت 10 به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: کمال طراوت مجری یك برنامه تلویزیونی است كه با مادر پیرش زندگی می‌كند. كمال در یكی از برنامه‌های خود با دختری چهل ساله به نام رباعی آشنا می‌شود. مادر كه مرگ را نزدیك می‌بیند به او مهلت می‌دهد دختری را جهت ازدواج مشخص كند، اما وقتی كمال، رباعی را معرفی می‌كند مادر به مخالفت می‌پردازد و ... علی‌رضا خمسه، شمسی فضل‌الهی و ناصر گیتی‌جاه در فیلم تلویزیونی «رباعی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «زمانی برای ماندن» به کارگردانی محمد دستگردی، پنج‌شنبه 19 مهر ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: عطیه به جرم پخش اعلامیه‌ امام خمینی توسط نیروهای ساواک دستگیر می‌شود. افسر هومن، همسایه سابق عطیه که خواستگار سابق او بوده است مسئول بازجویی از عطیه می‌شود و کمک می‌کند تا عطیه فرار کند. پس از آن نیز خود تصمیم می‌گیرد همراه عطیه فرار کرده و از مرز خارج شوند اما ... عبدالرضا اکبری، فلور نظری، علی‌رضا اوسیوند، حسین خانی‌بیک و نسرین مقانلو در فیلم تلویزیونی «زمانی برای ماندن» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» به کارگردانی ایمان افشاریان، جمعه 20 مهر ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: حاج محمود که استاد خاتم کاری است برای حرمیین عسکریین عراق صندوق خاتم کاری بسازد، اما بیماری قلبی او را روانه بیمارستان می کند. بهروز پسرش به او قول می‌دهد کار صندوق را به پایان برساند، اما دایی او که دختری به نام پری دارد و قرار ازدواج او با بهروز گذاشته شده است دچار ورشکستگی مالی شده است قصد دارد کار خاتم کاری را از دست بهروز و پدرش در بیاورد، اما بهروز با پشتکار و پیدا کردن استاد مهدی کار خاتم را به پایان می‌رساند و ... زهرا سعیدی، مهدی فقیه، سلمان فرخنده و سوده شرحی در فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» بازی کرده‌اند.

شبکه افق

فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علی‌رضا امینی، جمعه 20 مهر‌ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: فتحی، راه بان قدیمی قطار در روزهای پایانی زندگی‌اش، برای جبران اتفاقات گذشته به روستای زادگاه خود باز می‌گردد. او در صدد گرفتن استشهادی برای خداست تا آسوده بمیرد ... جمشید هاشم پور، محسن تنابنده و احمد مهران فر در فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «مناظره»، «نیش» به کارگردانی مجید صالحی، «سرقت»، «همه جا با هم»، «هزار توی پَن»، «تغییر زندگی» و «نبرد پولادین» پنج‌شنبه 19 مهر ماه ساعت  11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «زندگی وسلی دیدز»، «قتل آنلاین» به کارگردانی مسعود آب پرور، «زمانی برای رویا نیست»، «هدف»، «همراه مرموز»، «مرد نفوذی» و «استاد دروغ» جمعه 20 مهر ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: