کد خبر: 3754900
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
گروه بین‌الملل ـ یک منبع آگاه، از معرفی کابینه دولت عراق توسط «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر این کشور ظرف دو هفته آینده خبرداد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری gulf365.co؛ یک منبع سیاسی مطلع در عراق امروز (19 مهرماه) با اعلام این خبر گفت: عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق کابینه جدید این کشور را در فرصتی کوتاه‌تر از زمان قانونی که به او اجازه داده شده است، برای اخذ رای اعتماد به پارلمان معرفی خواهد کرد.

این منبع خبری با بیان این که عبدالمهدی و گروه او آماده می‌شوند تا  اعضای کابینه را تا دوم آبان ماه تعیین و به پارلمان معرفی کنند، گفت: او کار اخذ اسامی نامزدان مقام وزارت را از برخی گروه‌های سیاسی آغاز کرده است.

 وی در ادامه با اشاره به راه اندازی یک پایگاه اینترنتی برای ثبت نام کسانی که خواهان نامزدی وزارتخانه‎ها هستند، تصریح کرد: نخست وزیر عراق، با این کار در حقیقت با یک تیر دو هدف را زده است. بدین معنا که از سویی گروه‎های سیاسی را وادار به تعجیل در معرفی نامزدهای احتمالی خود کرده و از سوی دیگر به یک پایگاه اطلاعاتی مهم در ارتباط با تخصص‎های مختلف افراد دست می‎یابد که می‎تواند در آینده از آن ها استفاده کند.
 
عادل عبدالمهدی روز دوشنبه (16 مهرماه)  با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد: کسانی که فکر می‌کنند شایستگی و تخصص و تجربه عملی دارند و مایلند برای پست وزارتی نامزد شوند، می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی اقدام کنند.
 
در این بیانیه با اشاره به این که درخواست نامزدی باید شامل بیوگرافی و داشتن شروط مطرح شده در قانون اساسی باشد، آمده است: پایگاه اینترنتی ثبت درخواست‌ها از صبح روز سه‌شنبه فعال شده و ساعت 4 عصر پنجشنبه بسته خواهد شد. 
 
یادآوری می‌شود؛ برهم صالح رئیس جمهور عراق در روز سه شنبه 10 مهرماه عادل عبدالمهدی سیاستمدار کهنه کار عراقی را به سمت نخست وزیری منصوب کرد. او مطابق قانون 30 روز فرصت دارد تا ترکیب کابینه خود را معرفی کند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: