کد خبر: 3754996
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
گروه فرهنگی- مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان از اجرای طرح اوقات فراغت مساجد لرستان در ۲۰۰ کانون استان خبر داد و گفت: ۶ هزار نفر در طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد لرستان شرکت کردند.

 

۶ هزار نفر در طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد لرستان شرکت کردند

به گزارش ایکنا از لرستان، محمد ابدالی‌پور، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان، انروز ۱۹ مهر در آیین اختتامیه طرح آسمانی‌ها ویژه اوقات فراغت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان اظهارکرد: این آیبن به پاسداشت زحمات کانون‌های مساجد  در اوقات فراغت برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال ۷۱ براساس منویات مقام معظم رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جذب جوانان به مسجد ایجاد شدند، تصریح کرد:

۲۴ هزار کانون فرهنگی و هنری در کشور فعالیت دارند که این رقم در استان ۴۰۰ کانون است. ابدالی‌پور با ذکر این مطلب که طرح اوقات فراغت مساجد استان با رویکرد فرهنگی و قرآنی برگزار شد، خاطرنشان کرد: امسال بیشترین کلاس‌های اوقات فراغت مساجد قرآنی بوده است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان با تاکید بر ضرورت توجه مهارت‌آموزی جوان در اوقات فراغت، به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: رویکرد ستاد عالی کانون‌های مساجد تعییر کرده و حمایت مالی از کانون‌ها منوط به ثبت در سامانه بچه‌های مسجد است.

وی با ذکر این مطلب که قبل از ماه رمضان مبلغی به حساب کانون‌هایی که اعضای کانون را ثبت کرده بودند واریز شد، خاطرنشان کرد: کارت اعتباری بچه‌های مسجد با همکاری بانک ملی است که برای اعضای کانون‌ها در نظر گرفته شده است.

ابدالی‌پور با ذکر این مطلب که سرانه کانون‌ها بر اساس کارت اعتباری بچه‌های مسجد است، ادامه داد: در طرح اوقات فراغت مساجد امسال ۶ هزار نفر شرکت کردند که این نشان از این می‌دهد که استقبال از کلاس‌ها مطلوب بوده است این در حالی است که با ۲۰۰ کانون تفاهم‌نامه اجرای اوقات فراغت امضا شده است.

 

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: