کد خبر: 3755029
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۹
طی یک‌سال اخیر صورت گرفت؛
گروه فرهنگی - مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت و پتانسیل‌های گردشگری استان گفت: در طول یک‌سال اخیر ۱۲۰ بنای تاریخی در استان مرمت شده‌است.

مرمت و احیای 120بنای تاریخی در آذربایجان‌غربی

جلیل جباری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه استان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است، اظهار کرد: به‌دلیل وجود پتانسیل و جاذبه‌های گردشگری آذربایجان غربی باید همه ما نهایت تلاش خود را برای توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان انجام دهیم.

جباری با اشاره به تعداد بناهای مرمت شده در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در طول یک‌سال اخیر تعداد 120 بنای تاریخی در سطح استان از اعتبارات عمرانی مرمت و احیاء توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی مرمت شده و در حوزه شهرستان سلماس که بیش از 5 بنای تاریخی و با ارزش دارد در لیست مرمت و احیا قرار گرفته‌است.

وی با اشاره به نظارت بر تردد گردشگران به داخل استان افزود: آذربایجان‌غربی به‌دلیل هم‌مرزی با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان، محلی امن و سلامت برای تردد گردشگران شده و انتظار می‌رود در این زمینه ساماندهی از جانب مسئولین استان صورت گیرد تا دست دلالان از این صنعت کوتاه گردد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی بااعلام آمادگی اداره کل میراث فرهنگی در زمینه تهیه پروپوزال تاریخ و قدمت سلماس، ادامه داد: آماده‌ایم تا با توجه به تاریخ و قدمت و فرهنگ شهرستان سلماس و با همکاری پژوهش‌گاه سازمان متبوع اقدام به تهیه پروپوزالی از تاریخ و فرهنگ این شهرستان نمائیم.

وی با اشاره یه اینکه آذربایجان‌غربی دارای آثار تاریخی فراوانی است، خاطرنشان کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ غنای آثار تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری چیزی کم نداشته و ما از افرادی‌که قصد سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان داشته باشند حمایت می‌کنیم .

جباری با بیان اینکه شهر سلماس دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است، ادامه داد: مطالعات آبگرم‌های دریک و ایستی سو و در حوزه شهرستان سلماس، شناسایی روستاهای دارای ویژگی خاص، اجرای دستورالعمل‌های مربوط به راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اجرای جشنواره‌های فرهنگی با محوریت معرفی سلماس و ارتقاء نمایندگی اداره کل به سطح اداره از برنامه‌هایی می باشد که قرار است در جهت ارتقا گردشگری سلماس انجام پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: