کد خبر: 3755464
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
گروه جامعه ــ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اولین سالروز زلزله کرمانشاه با حضور در این استان ضمن بازدید از طرح‌های عمرانی انجام شده و افتتاح چند طرح، نیازهای مردم منطقه را بررسی می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ 21 آبان ماه سال گذشته زلزله کرمانشاه صدمات زیادی به مردم این منطقه وارد کرد. پس از این اتفاق ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بازوی اجرایی این ستاد در مناطق محروم یعنی بنیاد برکت، اقداماتی را در این مناطق انجام داده است.

از جمله اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه توسط بنیاد برکت می‌توان به طرح اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار و افرادی که سرپرست خود را در زلزله از دست داده‌اند و افرادی که ابزار و تجهیزات کار خود را از دست داده‌اند، اشاره کرد.

همچنین بنیاد برکت اعتبار ایجاد شغل برای 500 نفر از فارغ‌التحصیلانی که در مناطق زلزله‌زده ساکن هستند و شغل ندارند را بر عهده گرفته و محقق کرده است.

به گزارش ایکنا؛ علاوه بر اقدامات صورت گرفته برای مردم مناطق زلزله‌زده، بنیاد برکت تاکنون 300 میلیارد تومان در استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری کرده است که 219 میلیارد تومان این بودجه در حوزه اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

همچنین این بنیاد در 21 طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی با مردم این منطقه اقدام اشتراکی انجام داده است که منجر به اشتغال هفت هزار و 440 نفر شده است.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه فعالیت‌های اقتصادی بنیاد برکت مبتنی بر کسب درآمد و سود نیست و با هدف اشتغال‌زایی و کمک به اشتغال پایدار صورت می‌گیرد، پس از موفقیت طرح‌های اقتصادی سهام خود را به مردم واگذار و از طرح اقتصادی خارج می‌شود که بر همین اساس از 12 طرح اشتغال‌زایی موفق در کرمانشاه خارج شده و سهام خود را در این مناطق به مردم واگذار کرده است.

بنیاد برکت همچنین ساخت 57 مدرسه را با 399 کلاس درس در استان کرمانشاه بر عهده گرفته که 54 میلیارد تومان هزینه آن بوده و تاکنون37 مدرسه ساخته و افتتاح شده، 19 مسجد و مرکز فرهنگی ساخته و 29 میلیارد تومان نیز برای طرح‌های زیربنایی این استان اختصاص داده است. در حال حاضر نیز تأمین اعتبار و نظارت بر ساخت هزار و 500 واحد مسکونی را در دست اقدام دارد و توانسته است 89 هزار نفر را در این استان بیمه کند.

به گزارش ایکنا؛ محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اولین سالروز زلزله کرمانشاه (21 آبان ماه) با حضور در این استان ضمن بازدید از طرح‌های عمرانی انجام شده در مناطق زلزله زده و محروم این استان و افتتاح چند طرح نیازهای مردم منطقه را بررسی می‌کند. این حضور به مردم و مسئولان این منطقه این امکان را می‌دهد که طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی خود را به صورت مستقیم با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در میان گذاشته و زمینه سرمایه‌گذاری مشترک مردم و بنیاد برکت را فراهم کنند.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: