کد خبر: 3755471
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
گروه اجتماعی - نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این راستا است که همه مراکز علمی ما به سمت حرفه‌آموزی و اشتغال و تولید پیش بروند، اظهار کرد: دشمنان امروز تحریم‌ها را شدت داده‌اند، راه مقابله با تحریم‌های اقتصادی دشمن، روی آوردن به تولید و رونق کالای ایرانی است.

حرکت مراکز علمی به سمت حرفه‌آموزی، اشتغال و تولید از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، امروز شنبه، 21 مهرماه، در آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی را یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دانشگاه‌ها دانست و اظهار کرد: باتوجه به شرایط موجود، راه مقابله با این تحریم‌های اقتصادی دشمن که به‌صورت جدی بوده، روی آوردن به تولید و حمایت از تولیدات ایرانی است.
وی دانشگاه‌ها را محل فکر و اندیشه و پرورش انسان‌های متخصص و متعهد عنوان کرد و افزود: رسالت اصلی دانشگاه در همین جهت است که بتواند آموخته‌هایی که منتقل می‌کند جنبه کاربردی و عملی پیدا کند , دستاوردهای دانشگاه‌ها نیز در قالب نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود که گوشه‌ای از فعالیت‌های دانشگاه علمی کاربردی لرستان در راستای کارآفرینی، ایجاد اشتغال و مهارت‌آموزی امروز در این نمایشگاه ارائه شده است.
میرعمادی با تاکید بر اینکه بین فعالیت دانشگاه‌ها و مشاغل و صنعت باید ارتباط تنگاتنگی برقرار شود و دستاورد این مسئله در نمایشگاه‌ها عرضه شود، افزود: دانشگاه علمی‌کاربردی لرستان هر ساله دستاوردهای خود را که محصول تلاش دانشجویان است را در نمایشگاه عرضه می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه این اقدامات گامی در راستای ایجاد اشتغال در استان است، ادامه داد: باید نسل جوان ما به سمتی برود که وقتی فارغ‌التحصیل می‌شود در جامعه مفید باشد؛ امروز مسئولیت اصلی دانشگاه‌ها کارآفرینی است، رسالت اصلی دانشگاه این است نیروهایی تربیت کند که بتوانند اشتغال ایجاد کرده و زمینه‌ساز ارائه خدمات و رونق تولید در کشور باشند.
وی با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این راستا است که همه مراکز علمی ما به سمت حرفه‌آموزی و اشتغال و تولید پیش بروند، تصریح کرد: دشمنان امروز تحریم‌ها را شدت داده‌اند، راه مقابله با تحریم‌های اقتصادی دشمن، روی آوردن به تولید و رونق کالای ایرانی است.
میرعمادی با تاکید بر اینکه کالای ایرانی نتیجه و دسترنج کسانی است که وارد عرصه تولید شده‌اند و برای ارتقای اقتصاد کشور همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند، افزود: جوانان لرستانی نیز موفقیت‌های خوبی داشته‌اند که نیازمند حمایت مسئولان است؛ امروز ادامه فعالیت و موفقیت جوانان و دانشجویان نیازمند به حمایت مسئولان است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه سیاست ما باید حمایت از تولید و کارآفرینی باشد، اظهار کرد: در سالی که به نام «حمایت از کالای ایرانی» است، باید عملکردها را براساس تولید و حمایت از کالای ایرانی مدنظر قرار داد و ارزیابی کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: