کد خبر: 3755531
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
گروه فرهنگی- اُپرای عاشورا اثری که در فرانسه، لهستان، ایتالیا و تهران به اجرا در آمده است، این بار در مازندران روایت می شود.

اپرای «عاشورا»  بهروز غریب پور در مازندران
به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اُپرای «عاشورا» نخستین اثری است که بر اساس تئوری احیای اپرای ملی بهروز غریب پور تولید و توسط خود او نوشته، طراحی و کارگردانی شده است و با آهنگسازی بهزاد عبدی به اجرا درآمده است.
اپرای عروسکی عاشورا در شمار پرمخاطب‌ترین آثار گروه تئاتر عروسکی آران در خارج از ایران محسوب می شود.
بهروز غریب پور سرپرست گروه تئاتر «آران» و کارگردان اپراهای عروسکی درباره جدیدترین فعالیت گروه در زمینه اجرای اپراهای عروسکی گفت: با میزبانی اداره کل ارشاد استان مازندران قرار شد تا اپرای «عاشورا» را در شهر بابل اجرا کنیم از این رو به این شهر سفر کرده ایم و در حال آماده سازی اپرا برای اجرا هستیم.
وی درباره زمان و مکان اجرای اپرای «عاشورا» در شهر بابل افزود: قرار است روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ مهر این اثر را در سالن دانشگاه صنعتی نوشیروانی شهر بابل روی صحنه ببریم.
کارگردان اپرای «عاشورا» با اشاره به ظرفیت ۵۰۰ نفره سالن اظهار کرد: امیدواریم طی سه اجرا، مخاطبان و علاقه مندان به تماشای این اپرا بنشینند.
سرپرست گروه تئاتر «آران» در پایان سخنان خود درباره احتمال اجرای اپرای «عاشورا» در استان‌های دیگر ایران، گفت: استان‌های خوزستان و اصفهان نیز مایل هستند که از اجرای این اثر میزبانی کنند و ما بعد از اجرای اپرای «عاشورا» در استان مازندران درباره اجرا در این دو استان تصمیم گیری می کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: