کد خبر: 3755535
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷
بهمن‌ماه سال جاری؛
گروه فرهنگی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی از برگزاری جشنواره ملی آیات در استان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف تبلور فرهنگ قرآنی و رایحه بهشتی انفاس عترت برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره ملی آیات در آذربایجان‌غربی

حجت‌‌الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در گفت و گو با ایکنا از آذربایجان‌غربی بااشاره به اینکه دوم بهمن‌ماه سال جاری ارومیه، میزبان برگزاری جشنواره ملی آیات خواهد بود، تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ دی‌ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی درخصوص محورهای جشنواره افزود: جایگاه پیامبر(ص) و عترت(ع) از دیدگاه قرآن، امربه‌معروف و نهی‌از منکر به‌عنوان وظیفه همگانی از نظر مفاهیم و مصادیق عدالت و ظلم در بیان قرآن و وحدت و همگرایی در قرآن از جمله محورهای این جشنواره به‌شمار می‌روند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین خدایاری ادامه داد: آب مایه حیات از منظر قرآن، روش‌های درست خبرگیری و خبررسانی از منظر قرآن، ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت، مفهوم دروغ، شایعه، افترا و بهتان از دیدگاه قرآن و اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن از دیگر محورهای جشنواره ملی آیات هستند.

وی خاطرنشان کرد: وظایف متقابل مردم و مسئولان از منظر قرآن، سبک زندگی و نهاد خانواده از دیدگاه قرآن، نقش امیدآفرینی در زندگی مردم از دیدگاه قرآن و قرآن و عترت و مدافعان حرم نیز از محورهای جشنواره ملی آیات به‌شمار می‌روند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی بابیان اینکه جشنواره در دو بخش رسانه و کانون آگهی و تبلیغاتی برگزار خواهد شد، یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال سرمقاله و یادداشت، مقاله، گزارش، عکس خبری، مصاحبه، خبر، تیتر، قصص قرآنی و تخصیص ستون یا صفحه ویژه در بخش رسانه شرکت کنند.

وی افزود: در بخش کانون آگهی و تبلیغاتی نیز علاقه‌مندان می‌توانند اقدام به طراحی پوستر در موضوعات فوق نمایند که بیشتر برگرفته از آموزه‌های قرآنی و عترت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خدایاری باتاکید بر اینکه هر شرکت‌کننده مجاز به ارسال ۲ اثر در هر بخش است، گفت: آثاری در جشنواره شرکت داده خواهد شد که از ۱۵ مهرماه ۹۶ تا ۱۰ دی‌ماه ۹۷ در نشریات و روزنامه‌ها و سایت‌های خبری مجوزدار منتشر شده و به تایید مدیرمسئول برسد.

وی درخصوص اهداف جشنواره افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای تبلور فرهنگ قرآنی و رایحه بهشتی انفاس عترت و فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ دینی با استفاده از ابزار رسانه اقدام به برگزاری جشنواره ملی آیات، مطبوعات و رسانه، قرآن و عترت می‌نماید.

لازم به‌ذکر است جشنواره ملی آیات، ۲ بهمن‌ماه سال جاری در محل خانه مطبوعات استان آذربایجان‌غربی برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵دی‌ماه به دبیرخانه جشنواره به آدرس ارومیه، خیابان ارشاد، روبروی بیمارستان امام‌خمینی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال نمایند.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: