کد خبر: 3755552
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
گروه فعالیت‌های قرآنی - مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول ابتدایی با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی در حسینیه فاطمه الزهرا(س) تبریز برگزار شد.

 آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول ابتدایی در مدارس آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول ابتدایی روز گذشته، 21 مهرماه  با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی در حسینیه فاطمه الزهرا (س) تبریز برگزار شد.

فریده حقایی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی در این مراسم، با بیان اینکه قرآن کتاب برنامه زندگی است، گفت: انس و الفت با قرآن مایه سعادت انسان در دنیا و آخرت است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کتاب آسمانی است، تصریح کرد: قرآن درس زندگی بوده و یکی از درسهای بزرگ قرآن تاکید بر پرهیز از دروغگویی در تمام مراحل زندگی است.

حقایی با اشاره به اینکه آموزش و انس دانش آموزان با قرآن و مفاهیم آن از اهداف این دوره است، تصریح کرد: در دوره های اول تا سوم ابتدایی هدف آموزش روخوانی قرآن است و در پایه های چهارم تا ششم ابتدایی هدف آموزش روانخوانی قرآن است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی ادامه داد: امسال نهضت ملی حفظ قرآن کریم با تاکید بر جزء سی ام قرآن کریم جهت تحقق اهداف سند بنیادین آموزش و پرورش و همچنین منویات مقام معظم رهبری برای تربیت 10 ملیلیون حافظ قرآن در مدارس ابتدایی استان اجرایی می شود.

سیمین زرین‌راد، مدیر آموزش وپرورش ناحیه سه تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه خداوند برای به کمال رسیدن انسان باید و نبایدهایی تعیین کرده، افزود: در این راستا عمل به احکام الهی که در قرآن آمده است مایه سعادت بشریت است.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان مملکت هستند و توسعه مفاهیم و روخوانی قرآن در بدنه جامعه یکی از رسالت های ماست.

زرین‌راد، با بیان این که روخوانی قرآن مقدمه ای برای تدبر و تفکر در مفاهیم آیات الهی است، ادامه داد: هر چه ما با این کتاب الهی انس بگیریم و به دستورالعمل های آن عمل کنیم به همان اندزاه سعادت دنیوی و اخروی خود را تضمین خواهیم کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: