کد خبر: 3755574
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
گروه فرهنگی ــ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: وصیت‌نامه‌‌ شهدا بزرگترین رهاورد ترویجی برای آحاد جامعه به ویژه نسل امروز است.

وصیت‌نامه‌ی شهدا بزرگترین رهاورد ترویجی برای نسل امروز است

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در آستانه‌‌ برگزاری کنگره ملی 3 هزار شهید استان قزوین با اشاره به اهمیت وصایای شهدا اظهار کرد: با توجه به مطالب ارزنده‌ای که شهدا در واپسین زمان حیات خود در قالب وصیت‌نامه نگاشته‌اند این مجموعه نفیس می‌تواند راهگشای بسیاری از معضلات امروز جامعه باشد.
وی افزود: از میان 3 هزار شهید استان قزوین، حدود یک هزار و 400 تن از شهدا دارای وصایای اجتماعی و فرهنگی هستند که این مجموعه در قالب 4 جلد کتاب نفیس از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین منتشر شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین خاطرنشان کرد: این اقدام فرهنگی در صدر کشور منحصر به فرد است و می‌تواند مرجعی برای مراکز فرهنگی، هنری و آموزشی باشد.
حقایق‌پور عنوان کرد: بر همه‌‌ مدیران و کارکنان دستگاه‌ها و قشرهای مختلف جامعه فرض است که با مطالعه این وصایا و تشریح و تبیین آن در سطح جامعه مروج فرهنگ ایثار و شهادتی باشند که بر گرفته از کلام و اعتقادات قلبی شهداست.
وی تشریح کرد: با توجه به اینکه مهمترین هدف از برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین، ترویج و توسعه‌‌ فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه به ویژه نسل جوان است، بایستی مراکز فرهنگی، هنری و آموزشی استان با استفاده از رهنمودهای ارزشمند شهدا و تولید فرآورده‌های ارزشی، سبک زندگی آنان را در سطح جامعه نشر دهند.
به گزارش ایکنا، مجموعه‌‌ وصیت‌نامه‌های خواندنی شهدای استان قزوین طی سال‌های گذشته در قالب 4 جلد با عنوان فار منتشر شده است. قزوین تنها استانی است که این مجموعه نفیس را بازخوانی و بازنویسی و نسبت به انتشار آن اقدام کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: