کد خبر: 3756437
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
گروه فعالیت‌های قرآنی - مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از درخشش ۲۲ نخبه قرآنی از خراسان رضوی در مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم خبر داد.

درخشش نخبگان قرآنی خراسان رضوی در چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم

جعفر حسینی در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان رضوی، بیان کرد: مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قران کریم در رشته های حفظ 10، حفظ 20، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و بخش معارفی در اواسط مهرماه و در شهرستان اراک برگزار شد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات قرآن کریم بانوان و آقایان در رشته های حفظ 10، حفظ 20، حفظ کل، قرائت تحقیق و بخش معارفی ویژه آقایان شامل رشته های حفظ موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف و تفسیر قرآن موفق به کسب 22 مقام شدند.

حسینی با اشاره به اینکه در بخش آقایان 16 نفر حائز رتبه برتر شدند، اظهار کرد: در رشته قرائت تحقیق حسین پورکویر و مختار دهقان حائز رتبه عالی و سید امید حسینی نژاد و مهدی شجاع شایسته تقدیر شدند.

وی گفت: همچنین در رشته حفظ کل نیز رضا گلشاهی رتبه ممتاز را کسب کرد و محمد خاکپور شایسته تقدیر شد. سید حجت ترحمی و سید حامد حسینی در رشته قرائت ترتیل حائز رتبه عالی شدند.

حسینی ادامه داد: در رشته حفظ 10 جزء علی سبزه موفق به کسب رتبه عالی شد و در حفظ 20 جزء رضا حسنی، حائز رتبه ممتاز شد و سعید قره داشی و حسام فیوضی رتبه عالی را کسب کردند.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: در بخش معارفی ویژه آقایان در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم هاشم وحیدیان با امتیاز 108.15 رتبه اول را کسب کرد و در رشته حفظ و معارف علی فتحی با امتیاز 66.30 شایسته تقدیر شد.

وی بیان کرد: محمدرضا بخشی با امتیاز ۸۷.۴۵ و سیدمجتبی جلیل‌زاده با امتیاز ۷۷.۳۵ در رشته تفسیر قرآن کریم به ترتیب رتبه اول و چهارم را کسب کردند.

حسینی تصریح کرد: همچنین بانوان نخبه قرآنی نیز در مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف و امور خیره موفق به کسب 6 مقام برتر در رشته های مختلف شدند.

وی گفت: در رشته قرائت ترتیل فرزانه کلالی رتبه عالی را کسب کرد و در رشته قرائت تحقیق مرضیه میرزایی پور نیز حائز رتبه عالی شد. در حفظ 10 جزء علیه مهدوی خواه رتبه ممتاز را کسب نمود و در حفظ 20 جزء رویا فضائلی حائز رتبه عالی و فاطمه خالقی شایسته تقدیر شد.

مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین در بخش معارفی نیز در رشته حفظ و معارف نرگس شرفی مقام اول این دوره از مسابقات  را کسب کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: