کد خبر: 3757632
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
گروه اجتماعی ـ مدیرکل بیمه سلامت لرستان با تاکید بر ضرورت آگاهی‌بخشی جامعه از مباحث بیمه‌ای، اظهارکرد: ترویج مفاهیم بیمه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد صورت گیرد.

تروبج مفاهیم بیمه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها

به گزارش ایکنا از لرستان، شاهدخت فتحی بیرانوند، امروز مدیرکل بیمه سلامت لرستان امروز، 29 مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روزشمار هفته بیمه سلامت، اظهارکرد: بیمه سلامت یکی‌از بزرگ‌ترین اصلاحات اجتماعی در راستای ارتقا سطح کیفیت خدمات و بسط و گسترش نظام ارجاع را تحقق بخشید.
وی با ذکر این مطلب که هفته بیمه سلامت روزهای خاصی نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: با اقدامات بیمه سلامت در راستای پرداخت‌های موسسات تشخیص درمانی قدم‌های خوبی برداشته شده است.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به این‌که 27 مهر اولین روز از هفته بیمه سلامت با عنوان «توانمندسازی و ترویج فرهنگ عمومی» نام‌گذاری شده است، اضافه کرد: مردم باید با مباحث بیمه‌ای اطلاع داشته باشند و ترویج مفاهیم بیمه‌ سلامت از طریق سمن‌ها صورت گیرد.
فتحی‌بیرانوند با ذکر این مطلب که مؤسسات ارائه دهنده خدمت باید پاسخگوی نیاز‌ها باشد، ادامه داد: همه بازیگران نظام سلامت باید در حوزه توانمندسازی فعالیت داشته باشند.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به این‌که سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی در توانمند سازی دارند، شعار روز دوم هفته بیمه سلامت را سازمان الکترونیک و هوشمند سازی اعلام کرد و گفت: تسهیل خدمات به مردم هدف این طرح است.
وی با اشاره به این‌که روز سوم سطح بندی و نظام ارجاع است که موجب دسترسی آسان به خدمات و مراقبت‌های پزشکی می‌شود، اضافه کرد: روز چهارم هفته بیمه سلامت پوشش بیمه همگانی است که هدف آن دسترسی همه افراد به طیف عظیمی از خدمات درمانی است.
فتحی‌بیرانوند با تاکید بر گسترش بسته خدمتی بیمه سلامت، تصریح کرد: اقدامات خوبی در راستای خدمات الکترونیک در راستای توسعه استقرار خدمات الکترونیک صورت گرفته است.
مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به اینکه تخصیص منابع باید تضمین شود، ادامه داد: باید بتوانیم از مؤسسه‌ای خرید کنیم که ویژگی‌های ارائه خدمت پزشکی مطلوب را داشته باشد و خریدهای پزشکی راهبردی باشد.
وی روز هفتم بیمه سلامت را با عنوان «مشارکت‌های اجتماعی و شرکای کاری» دانست و با ذکر این مطلب که 60 درصد مطالبات پزشکان تا پایان خرداد پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه دارو و پاراکلینیک نیز معوفات تا خردادماه پرداخت شده است کمااینکه سیاست بیمه سلامت این است که بودجه مصوب هر سال را در همان سال پرداخت کند.
وی با اشاره به این‌که 270 هزار دفترچه رایگان به پنج دهک پایین جامعه تحویل داده شده است، ادامه داد: سقف اعتبارات موسسات پزشکی خصوصی و غیردولتی چهار میلیارد و صد میلیون و در مراکز پزشکی دولتی 13 میلیارد و 900 میلیون تومان در ماه است.
فتحی بیرانوند به ارائه خدمات 113 مرکز بهداشتی درمانی، 177 پزشک 149 نفر ماما و 160داروخانه به 637 هزار روستایی استان اشاره و گفت: در مجموع 759 مرکز طرف قرارداد بیمه در لرستان هستند
مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به این‌که معوقات سال 96 از طریق اوراق قرضه پرداخت می‌شود، اضافه کرد: در خصوص بیماران خاص ازجمله بیماران دیالیزی ارائه خدمات رایگان است این در حالی‌است که هزار و 112 بیمار خاص داریم که یک دهم درصد جمعیت را شامل می‌شود و سال گذشته 18 میلیارد برای این افراد هزینه شده است.
وی با اشاره به این‌که در راستای حمایت از کالاهای داخلی تمام داروهایی که مشابه خارجی دارد اولویت با داروی تولید داخل است، ادامه داد: این در حالی‌است که هزینه داروهای پیوندی رایگان است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: