کد خبر: 3759713
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
در پی تیراندازی در کنیسه صورت گرفت؛
گروه بین‌الملل ـ مسلمانان آمریکا با برگزاری کمپینی، برای قربانیان حادثه تیراندازی در کنیسه شهر پیتسبرگ کمک‌های نقدی جمع‌آوری کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری تایم؛ سازمان‌های غیر‌انتفاعی اسلامی (Celebrate Mercy) و (MPower Change) تاکنون بیش از 60 هزار دلار کمک برای مجروحان و خانواده قربانیان حادثه تیراندازی در پیتسبرگ جمع‌آوری کرد‌ه‌اند.

در صفحه اینترنتی مخصوص جمع‌آوری این کمک‌ها بر محکومیت این حادثه از سوی جامعه مسلمانان آمریکا تأکید شده و آمده است که مسلمانان آماده یاری به مجروحان و خانواده‌های قربانیان هستند.

در این صفحه همچنین تأکید شده است: ما می‌خواهیم آنگونه که اسلام به ما آموخته است، بدی را با خوبی پاسخ دهیم و با اقدام عملی، پیام همدردی خود را ارسال کنیم. ما با این کمپین می‌خواهیم هم‌ صدا با جامعه کلیمی اعلام کنیم که این نوع نفرت‌پراکنی و خشونت، جایی در جامعه ما ندارد.

این دو نهاد اسلامی اعلام کردند کمک‌های خود را از طریق مرکز اسلامی پیتسبرگ به دست خانواده‌های قربانیان می‌رسانند. این کمک‌ها صرف هزینه‌های کفن و دفن جان‌باختگان و درمان مجروحان خواهد شد.

گفتنی است؛ شنبه این هفته(پنجم آبان ماه)، فردی به نام رابرت باورز (Robert Bowers) به کنیسه یهودیان در شهر پیتسبرگ حمله کرد که بر اثر این حمله 11 تن کشته و تعدادی مجروح شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: