کد خبر: 3759985
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
گروه اجتماعی- یک مدیر تولید و تهیه کننده خواستار میدان دادن به جوانان در عرصه هنر دفاع مقدس شد و گفت: نباید فضا برای ورود جوانان در ساخت فیلم‌های دفاع مقدسی بسته شود و این فضا در اختیار گروهی خاص منحصر شود.

 وجود نگاه انحصاری در ساخت فیلم دفاع مقدس
احمد عالمی، مدیر تولید و تهیه کننده در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران، اظهار کرد: از کودکی علاقه فراوانی نسبت به فعالیت‌های هنری داشتم و از سال 86 به صورت تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه ورود کردم.

وی با بیان اینکه اغلب آموخته‌هایم را از طریق مطالعه آزاد و از طریق تجربه و همکاری با بزرگان عرصه هنر فیلمسازی آموختم، افزود: با توجه به علاقه‌ای که به فیلم‌های ارزشی و دینی داشتم اولین تجربه‌ام فیلمسازی در تهیه‌کنندگی در «مرد مرده‌ای که زنده شد»  به مدت 20 دقیقه با محوریت نماز بود و پس از آن یک اثر اجتماعی با عنوان«چیزی شبیه زندگی» با محوریت طبقات مختلف جامعه که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی انجام شد.

عالمی اظهار کرد: فیلم «دست‌هایی از جنس آسمان»  به مدت 55 دقیقه‌ برای شهدای گرانقدر غواص با محوریت شهید سید منصور مهدوی نیاکی ساخته شد.

وی افزود: در حوزه آئینی و دینی در موضوع نماز کار 20 دقیقه‌ای با عنوان«مرد مرده‌ای که زنده شد» برای ارسال به جشنواره نماز ساخته شد.

عالمی تصریح  کرد: با توجه به شرایط مسموم و ناراحت‌کننده امروز و علی رغم تلاش معاندان نظام در شبکه‌های مجازی، جوانها باید از آنچه در دوران جنگ بر این ملت گذشته است را بدانند و درک کنند چرا و چطور رزمندگان از این مرز و بوم در طول هشت سال جنگ تحمیلی دفاع جانانه داشتند. 

دفاع مقدس باید جزو اولویت‌های یک فیلمساز باشد 

وجود نگاه انحصاری در ساخت فیلم دفاع مقدس
مدیر تولید و تهیه کننده با بیان اینکه معتقد است در کنار همه فعالیت‌های اجتماعی، باید دفاع مقدس جزو اولویت‌های یک فیلمساز باشد، اظهار کرد: الیته همکاری دستگاه‌ها در ساخت فیلم‌های دفاع مقدسی خوب بود ولی انتظار ما بیشتر از این است.
وی خواستار میدان دادن به جوانان در عرصه هنر دفاع مقدس شد و افزود: هر چند شخصیت‌های قوی در ساخت فیلم‌های دفاع مقدسی حضور دارند اما نباید فضا را برای ورود جوانان و افراد جدید بسته شود و این فضا در اختیار گروهی خاص منحصر شود.
عالمی با بیان اینکه فیلم‌های خوبی در حوزه دفاع مقدسی تولید شده است، اظهار کرد: همه باید با تلاش جهادی، تولید بیشتر و حضور در صحنه از ارزش‌ها پاسداری کنیم.
وی با بیان اینکه ساخت دو فیلم دفاع مقدسی در حال حاضر در دست اقدام داریم، افزود: انتظار داریم با حمایت مسئولان در استان مازندران که از ظرفیت بالایی در حوزه ساخت فیلم دفاع مقدسی برخوردار است، بتوانیم یک اثر ملی با بهره‌گیری از ارزش‌های فرهنگی و  مستندات دفاع مقدس استان خلق کنیم.

باغ موزه دفاع مقدس مازندران ظرفیتی مهم در تولید فیلم‌های فاخر

وجود نگاه انحصاری در ساخت فیلم دفاع مقدس
عالمی عنوان کرد: باغ موزه دفاع مقدس مازندران می‌تواند در ساختن فیلم‌های فاخر و ارزشی برای هنرمندان این عرصه بسیار مفید باشد.
لازم به ذکر است؛ احمد عالمی در فیلم‌هایی همچون؛ «بازگشته» به تهیه‌کنندگی روح‌الله خوشکام و کارگردانی حسین قاسمی جامی، فیلم داستانی «اینجا کجاست» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین قاسمی جامی و فیلم داستانی «دردمشترک» به کارگردانی ناصر طاهریان و در فیلمهای متعدد کوتاه و بلند و نیز مستند به عنوان مدیر تولید و جانشین تهیه‌کننده همکاری داشته است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: