کد خبر: 3761674
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم بنیاد شهید ویژه همسران و فرزندان ایثارگران به بهمن‌ماه موکول شد.

علی خلیل ارجمندی، معاون بنیاد شهید استان تهران در گفت‌وگو با ایکنا؛ بیان کرد: مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان ایثارگران در همه استان‌های کشور برگزار شده است. مرحله کشوری این مسابقات نیز قرار بود در آبان ماه برگزار شود، اما از آنجا که در بین شرکت‌کنندگان ما دانش‌‌آموز و دانشجو نیز حضور دارد و در شش ماه دوم سال تعطیلات کم‌تری داریم، پشتکار و انسجام بیشتری در تمرین‌ها برقرار می‌شود، لذا مرحله کشوری به بهمن‌ماه و در فاصله بین دو ترم دانشگاهی موکول شده است که برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری این مرحله در حال انجام است.

خلیلی ادامه داد: آمار شرکت‌کنندگان در رشته حفظ و قرائت حدود 500 نفر است که البته برخی از رشته‌ها مانند حفظ کل در همه استان‌ها برگزار نشد که مقداری از این آمار ریزش پیدا می‌کند و حدود 200 نفر نیز در رشته مفاهیم شرکت خواهند کرد.

معاون بنیاد شهید استان تهران بیان کرد: برای کاهش هزینه‌ها درصددیم برای اسکان شرکت‌کنندگان این دوره مسابقات از فضای اردوهای استان‌ها استفاده کنیم. اداره اردوها فعلاً استان قم را به ما پیشنهاد داده است، زیرا در آن زمان مورد نظر تنها این محل آماده پذیرش مهمان است.

وی ادامه داد: با این شرایط، غذا و اسکان برای ما رایگان است که البته شهر قم زیاد مورد استقبال قرار نگرفته و در صدد هستیم اگر بتوانیم مانند سال گذشته مسابقات را در مشهد برگزار کنیم.

خلیلی عنوان کرد: از کل مدت زمانی که شرکت‌کنندگان هر چهار رشته مخصوصاً رشته تفسیر و مفاهیم در اردو هستند، تنها زمان کوتاهی صرف آزمون می‌شود و بقیه اوقات بیکار هستند. لذا درصدد هستیم تا برای این زمان بیکاری برنامه‌ریزی کنیم و از این فرصت برای آموزش استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در این طرح از داوران به عنوان اساتید بهره‌ می‌گیریم و در هر رشته کلاس‌های آموزشی تخصصی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود که با انجام این فعالیت یک کار نو و جدیدی اتفاق خواهد افتاد.

وی در رابطه با گروه سنی شرکت‌کنندگان گفت: در مرحله استانی مقطع سنی خاصی مد نظر ما نبود، اما سن شرکت در مرحله کشوری از ۱۶ سال به بالا است.

یادآور می‌شود، رشته‌های مسابقات قرآن بنیاد شهید ثابت و اعم از حفظ، قرائت، مفاهیم و تفسیر بوده است و فقط رشته حفظ در مرحله شهرستانی  و استانی متغیر است. در مرحله شهرستانی و استانی رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰، ۱۵، ۱۰، ۵، ۳، ۲، ۱ و کمتر از یک جزء است، اما در مرحله کشوری از ۵ جزء به بالا ثبت‌نام می‌شود.

انتهای پیام

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۰۱:۳۳
0
0
برای مسابقات ورزشی این همه هزینه می کنند و کلی هم متشکر می شوند و جایزه های بالا در نظر می گیرند ولی برای مسابقات قرآنی محل برگزاری مسابقه را می خواهند محل برگزاری اردو کنند تا در هزینه ها صرف جویی شود یعنی ارزشی که به مسابقات کشوری قرآنی می دهند در حد اردو است و هر شرکت کننده هم در صورت مقام آوردن در رشته مورد نظر دیگر حق شرکت در آن رشته را تا آخر عمر ندارد این چه قانونی است یا حتی اگر کسی در رشته ای مقام هم نیاورد بیشتر از دوبار تمی تواند در همان رشته در مسابقات شرکت کند . این طوری که قرآنی ها انگیزه ای برای تمرین و تکرار و قوی تر کردن خود ندارند فقط می خواهید با این ترفند ها تعداد شرکت کنندگان کمتر شود و هزینه ها پایین آید شاید تا چند سال دیگر هم کلا مسابقات را برگزار نکنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: