کد خبر: 3761802
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
گروه اجتماعی - مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی از ثبت ۱۳۹ وقف جدید از ابتدای سال‌جاری در سطح استان خبر داد.

ثبت 139 وقف جدید در آذربایجان‌شرقی

حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، از ثبت 139 وقف جدید در سال جاری خبر داد و گفت: امسال از محل اجرای نیت واقفین یک میلیارد و 429 میلیون ریال کمک به حوزه‌های علمیه، 26 میلیارد ریال کمک به مساجد، برای نیات اجتماعی 7 میلیارد و 300 میلیون ریال، نیات خیریه 9 میلیارد ریال، دارو و درمان 390 میلیون ریال و 733 میلیون ریال کمک هزینه ازدواج برای افراد کم بضاعت پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 1485 رقبه با 364 برگ سند مالکیت تثبیت شده که شاخص ترین آنها اخذ سند عون بن‌علی است، ابرازکرد: تا پایان سال به همین تعداد هم سند اخذ می‌شود و بیش از 2479 رقبه یو.تی.ام و نقشه دار شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با اشاره به اخذ رای موقوفه قائم مقام فراهانی در استان به نفع موقوفات گفت: اصل وقف نامه قایم مقام فراهانی را از کتابخانه مجلس پیدا کردیم و با ارائه به دادگاه، رای به نفع موقوفات صادر شد.

حجت‌الاسلام مصائبی، با بیان اینکه این اولین رایی است که با این حجم از موقوفات احیا شد چراکه بیش از 38 هزار هکتار وسعت دارد و موفقیت بزرگی برای موقوفات استان و کشور است افزود: 64 پرونده موقوفات استان را در محاکم قضایی داریم که بسیاری از این پرونده‌ها در حال اجرای احکام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی، درخصوص احداث دانشکده علوم قرآنی در پارک طوبی تبریز هم گفت: با توجه به احداث تنها دانشکده علوم قرآنی استان در مراغه و همچنین با توجه به این که وزارت علوم، برای هر استان، فقط مجوز احداث یک دانشکده علوم قرآنی را صادر می کند، تاکنون موفق به اخذ مجوز نشده ایم، اما تلاشمان برای تحقق آن، ادامه دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: