کد خبر: 3761848
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
خواهر شهیدان محمدحسین و داوود فهمیده:
گروه فرهنگی_ مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه ۲ کرج با اشاره به انتظار شهدا از دانش‌آموزان گفت: انتظار شهدا از دانش‌آموزان ادامه راه آن‌هاست که با آگاهی و بصیرت میسر خواهد شد.

انتظار شهدا از دانش‌آموزان ادامه راهشان در سایه آگاهی و بصیرت است

به گزارش ایکنا از قزوین، یادواره ۲۶۷ شهید دانش‌آموز استان قزوین و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین فهمیده در راستای کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین صبح امروز در دبیرستان شاهد نرگس برگزار شد.
خواهر شهید فهمیده به‌عنوان مهمان ویژه این مراسم با اشاره به نگاه انقلابی این شهید بزرگوار اظهار کرد: محمدحسین فعالیت خود را در قبل از انقلاب آغاز کرده بود و با پخش و توزیع اطلاعیه‌های امام و اقدامات دیگر تلاش می‌کرد در این مسیر قدمی مثبت بردارد.
وی افزود: بعد از شهادت محمدحسین در هنگام تشییع او تا قطعه ۲۴ بهشت‌زهرا تهران با استقبال بسیار مردم مواجه شدیم که نشان می‌داد مردم تحت تأثیر این اقدام او قرار گرفته‌اند.
فهمیده ادامه داد: محمدحسین به مادرم از آدرس جایگاه قبر خویش در قطعه ۲۴ بهشت‌زهرا قبل از شهادتش خبر داده بود و گفته بود وقتی شهید شوم قبر من در نزدیکی قبر مرحوم طالقانی خواهد بود.
مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه ۲ کرج تصریح کرد: ۱۷ سال بعد از شهادت محمدحسین موفق شدیم همرزمان او را یافته و از جزئیات شهادت او جویا شدیم که گفتند او قبل شهادت تأکید داشت سلامش را به مادرمان برسانند، محمدحسین ۱۳ ساله نارنجک‌های خود و دوست شهیدش را برداشت و به سمت تانک دشمن رفت و با انفجار آن‌هم خود شهید شد و هم جلوی پیشروی دشمن را گرفت.
وی با تأکید بر ادامه راه شهدا توسط نسل جوان عنوان کرد: امروز همه ما رسالت بزرگی برای ادامه راه شهدا و رساندن پیام آن‌ها در جای‌جای کشور داریم.
فهمیده اضافه کرد: کوچه‌های شهر و جای‌جای کشورمان آذین بسته به نام شهدا هستند و والدین شهدا هم یکایک به‌سوی فرزندان خود پر می‌کشند لذا نیاز است از سیره درس‌آموز شهدا بهره بیشتری ببریم.
خواهر شهیدان محمدحسین و داوود فهمیده با اشاره به انتظار شهدا از دانش‌آموزان گفت: انتظار شهدا از دانش‌آموزان ادامه راه آن‌هاست که با آگاهی و بصیرت میسر خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر جایی از شهر و روستاهای کشورمان متبرک به خون شهدا شده و همه ما مدیون آن‌ها هستیم، یادآور شد: امنیت و آرامش امروز کشورمان مرهون خون و ایثار شهدا و خانواده آن‌هاست که می‌توان با ولایت مداری و پیروی از بیانات مقام معظم رهبری این راه را ادامه داد.
مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه ۲ کرج در پایان خاطرنشان کرد: همه شهدا از ما خواسته‌اند تا علی زمانه را تنها نگذاریم و همواره برای سرافرازی و اقتدار پرچم مقدس جمهوری اسلامی در جهان تلاش کنیم.
به گزارش ایکنا، سخنرانی قاسمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز، پخش کلیپ، روایت گری و اهدای جوایز به دانش‌آموزان برتر از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: