کد خبر: 3761933
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
گروه اجتماعی- سرپرست فرمانداری يزد بر لزوم افزايش مهارت‌آموزی برای تشويق کم‌سوادان به ادامه تحصيل و فراگيری آن تأکید كرد.

مهارت‌آموزی براي تشويق کم‌سوادان به تحصيل فراگير شود

به گزارش ایکنا از یزد، عباس حيدري، سرپرست فرمانداری یزد صبح امروز در نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي شهرستان یزد با بيان اهميت علم از نگاه اسلام اظهار كرد: در ايران نيز مطابق با فرمايشات مقام معظم رهبري، بدون توجه به نگاه قوميتي آموزش براي هر فرد آزاد است.
سرپرست فرمانداري يزد با اشاره به موفقیت‌های متوالي دانش آموزان يزدي در آزمون‌های علمي، بر لزوم تلاش بيشتر براي ارتقا جايگاه كنوني شهرستان در حوزه سوادآموزي تأکید كرد.
آموزش مهارت‌های شغلي و سبك زندگي موضوع ديگري بود كه وي به آن اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از ظرفيت تشکل‌های مردمي می‌توان ضمن آموزش مهارت‌های زندگي به جامعه هدف و تشويق به ادامه تحصيل، علم‌آموزی را در بين اين افراد گسترش داد.
حيدري ايجاد رقابت در بين محلات و جلب کمک‌های خيري براي كاهش ميزان بی‌سوادان شهرستان را سودمند برشمرد و افزود: در صورت استفاده از ظرفيت سمن‌ها و همچنين مشارکت‌های مردمي می‌توان نسبت به شناسايي جامعه هدف گام‌های مؤثری برداشت.
وي بابیان اهميت تكميل بانك اطلاعاتي و شناسايي کم‌سواد و بی‌سوادان بر ضرورت همكاري مستمر دستگاه‌های اجرايي شهرستان با شوراي پشتيباني سوادآموزي تأکید نمود.
محمدعلی جعفری، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد نيز ضمن اشاره به حضور اتباع بيگانه و مهاجرين ساير استان‌ها به‌عنوان يكي از دلايل افزايش کم‌سواد و بی‌سواد شهرستان تصريح کرد: عمده فعاليت اين افراد در مشاغل كارگري است و همين موضوع جذب اين افراد را با دشواري همراه كرده است.
جعفري با بيان لزوم ساماندهي، سرشماري و ايجاد رغبت براي تحصيل اتباع افزود: اين افراد در گستره شهرستان پراكنده هستند و الزام به تحصيل آن‌ها از بسياري معضلات اجتماعي می‌کاهد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: