کد خبر: 3761935
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
گروه فرهنگی ـ عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با تاکید بر استفاده از روش‌های نو برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار کرد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج می‌دادیم شاهد مشکلات امروزی نبودیم.

فرهنگ ایثار و شهادت با روش‌های نو ترویج  داده شود

به گزارش ایکنا از لرستان، زهرا نظری، عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد امروز سه‌شنبه، ۱۵ آبان در جلسه دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان لرستان، اظهارکرد: در بیان زیبایی از حضرت رسول(ص) آمده است بمیرید قبل از این‌که بمیرید.
وی با اشاره به این‌که این حدیث شاید پارادوکسی ایجاد کند که مردن قبل از مرگ چیست، اضافه کرد: مرگ اولی در این حدیث غیر از شهادت و مرگ اختیاری چیزی نیست.
نظری با ذکر این مطلب که انسان‌ها یا مرگ طلب هستند یا مرگ‌اندیش، اضافه کرد: شهدا مرگ طلب بودند و کسی می‌تواند مرگ طلب باشد که از تمام تعلقات بگذرد.
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با ذکر این مطلب که در شورای شهر هر جا مصوبه‌ای به نام جانبازان آمده با اکثریت آرا تایید شده است، اضافه کرد: رنجی که خانواده‌ شهدا کشیدند را نمی‌توان درک کرد.
وی با تاکید بر استفاده از روش‌های جدید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تصریح کرد: با بهره‌گیری از کتاب «بلدچی» می‌توان ده‌ها فیلم و کلیپ تهیه کرد.
نظری با ذکر این مطلب که هر جا بنیاد شهید طرح خوبی داشته باشند مورد استقبال شورای شهر است، ادامه داد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت منتقل می‌شد شاهد مشکلات امروز نبودیم.
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با اشاره به این‌که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نفع جامعه است، اضافه کرد: کارهای ترویجی در حوزه ایثار و شهادت باید عمقی باشد و در تمام لایه‌های جامعه رسوخ پیدا کند و از کارهای سوری و ظاهری پرهیز کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: