کد خبر: 3762117
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۶
گروه فرهنگی ـ مدیرکل اوقاف لرستان از وجود دو هزار و 742 موقوفه در این استان خبر داد و گفت: در لرستان موقوفه‌ای وجود دارد که بیش‌از هفتصد سال قدمت دارد و این موضوعات نشان‌دهنده جاری بودن همیشگی وقف است.

وجود ۲ هزار و ۷۴۲ موقوفه در لرستان

حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان،  وقف را بهترین نوع انفاق دانست و اظهارکرد: چرا که یک انفاق ماندگار و مستمر است و در قرآن کریم و روایات متعدد سفارش‌های خیلی زیادی به این امر شده است.
وی با اشاره به اینکه انسان می‌تواند یک بار قسمتی از مال خودش را به صورت مستمر ببخشد و این همان وقف است، تصریح کرد: باید این عمل را چشمه همیشه جاری دانست.
طباطبایی احیا سنت وقف را احیا یکی از سنت‌های الهی دانست و گفت: سنت اصیل و حسنه وقف برای حل مشکلات جامعه اسلامی بوده و وقف بهترین پشتوانه برای تحقق این امر است.

یکی‌از بهترین راه‌های اقتصاد مقاومتی وقف است

مدیرکل اوقاف وامور خیریه لرستان یکی‌از بهترین راه‌های اقتصاد مقاومتی را تکیه‌ بر وقف برشمرد و خاطرنشان کرد: وقف این فرصت را می‌دهد تا با نگاه بر درون بسیاری از مشکلات جامعه را حل کنیم.
وی وقف را برای راهگشایی مشکلات جامعه برشمرد و با ذکر این مطلب که موقوفه مشکل‌گشاست، تصریح کرد: کسانی که ملک موقوفه را در اختیار داشته و حقوق موقوفه را نمی‌دهند غاصب‌ هستند چراکه حق‌الناس است.
طباطبایی وقف را یک ظرفیت بسیار عظیم دانست و با ذکر این مطلب که اگر به موضوع وقف به‌صورت دقیق بپردازیم نیازی به این همه تعداد مؤسسات خیریه نداریم، افزود: وقف وسیله‌ای برای اشتغال‌زایی خواهد بود این در حالی‌است که قدمت یکی‌از موقوفات لرستان هفتصد سال است‌
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بهترین راه وقف را مراجعه به ادارات اوقاف دانست و با ذکر این مطلب که اوقاف امین موقوفات است، ادامه داد: افرادی که می‌توانند قسمتی از مال خود را وقف کنند بیایند آخرت خود را تضمین کنند.
وی با اشاره به این‌که در استان دو هزار و 742موقوفه داریم، افزود: هفتهزار و 235 رقبه در این استان وجود دارد که از این تعداد چهار هزار 105 رقبه منفعتی و دارای درآمد هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: