کد خبر: 3762121
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
گروه اجتماعی- معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، گفت: حدود ۲۵ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های دولتی و نیروی انتظامی به اوقاف مستندسازی و صورتجلسه شده است.

 بدهی 25 میلیارد تومانی دستگاه‌های دولتی به اوقاف مازندران/ کشف 20 موقوفه در مازندران


به گزارش ایکنا از مازندران نوروز رشیدی شامگاه سه شنبه 15 آبان ماه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه در سطح استان 8 واحد مشاوره ثبتی برای موقوفات وجود دارد، گفت: در سال جاری ۶۶۹ فقره سند مالکیت موقوفات شامل ۱۱ هزار رقبه در استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه امسال باید برای ۲۶ هزار رقبه در استان سند مالکیت صادر شود، افزود: مساحت این رقبات بیش از ۱۶ هزار هکتار است و از این تعداد ۲۴ فقره سند مالکیت مربوط به روستاها است.

رشیدی درباره تعیین و تکلیف پرونده دعاوی در محاکم قضایی، گفت: در کل استان ۸۹۵ فقره پرونده دعاوی در محاکم قضایی داریم و در 7 ماهه اول سال جاری 159 فقره پرونده تعیین تکلیف شده است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، گفت: ۱۳۷ فقره رای به نفع موقوفه و ۲۲ رای علیه موقوفات صادر شده و 20 فقره موقوفات جدید نیز امسال در استان کشف شده است.

رشیدی گفت: ۸۲ فقره سند مالکیت مربوط به امامزادگان در سال جاری صادر شده است و در سال جاری  ۱۸ مورد از احکام صادره قضایی اجرایی شد.

وی از وصول بیش از 3 میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان از درآمدهای اوقاف استان وصول شد و گفت: حدود ۲۵ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های دولتی و نیروی انتظامی به اوقاف مستندسازی و صورتجلسه شده است.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: