کد خبر: 3762199
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
دبیرکل جنبش انصارالله یمن:
گروه بین‌الملل ـ سیدعبدالملک بدرالدین حوثی، دبیرکل جنبش انصارالله یمن با اشاره به این که آمریکا ایفاگر نقش اصلی در جنگ ضد ملت یمن است، تصریح کرد: کشور‌های متجاوز در تحقق اهداف اعلام شده خود در عملیات‌های پی در پی شکست خوردند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ سيدعبدالملک بدر الدین، دبیرکل جنبش انصارالله یمن در سخناني گفت: تشدید حملات سعودی و امارات همزمان با اقدام آنها در تقویت روابط با رژیم صهیونیستی صورت می گیرد.

دبیرکل انصار الله یمن در سخنانی با اشاره به تحولات داخلی یمن اظهار داشت: این روزها و در ادامه جنگ یمن که اکنون بخش زیادی از سال چهارم آن نیز سپری شده است، ائتلاف متجاوزان تنش ها و درگیری های نظامی را به شدت افزایش داده است که بخش زیادی از شدت درگیری ها در جبهه ساحل غربی و جبهه های مرزی است. شدت درگیری ها پس از اظهار نظر وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا شروع شد که خواستار آغاز تلاش ها برای صلح و گفتگو، بر اساس معیارهای واشنگتن، شدند. حتی وزیر دفاع آمریکا در سخنانش بخش هایی از طرح مورد نظر کشورش را در این زمینه بیان کرد و قرار بر این شد تا این تلاش ها در فرصتی یک ماهه آغاز شود.

وی افزود: پس از این اظهار نظرها پیش بینی ما این بود که برای افزایش تنش و درگیری برنامه ریزی و برای اجرای این برنامه نیز فرصتی یک ماهه در نظر گرفته شده است. این برداشت مستند به شواهد و تجربیاتی است که از گذشته داشتیم. ما می دانستیم این روند، شیوه آمریکاست. از همان شب اول آغاز تجاوز آمریکایی- سعودی علیه یمن عادل الجبیر از واشنگتن سخنانی ایراد کرده و در همان سخنانش نیز خواستار گفتگو و حل مسالمت آمیز برای این مشکل، شده بود. تجاوزی که با موافقت آمریکا و با نظارت این کشور آغاز شد و در اساس متکی به تسلیحات، تجهیزات نظامی، پشتیبانی لجستیک، حمایت های اطلاعاتی و حمایت ها در بخش برنامه ریزی از آمریکا بود و همچنان نیز چنین است.

سید عبدالملک بدرالدین حوثی گفت: درخواست آمریکا برای گفتگو و صلح بر اساس عادت این کشور، جهت فریبکاری و شانه خالی کردن از مصیبت هایی است که در جنایات وحشیانه علیه یمن رخ داده است. آمریکا در مهم ترین بخش های عملیات نظامی علیه یمن حضور عملی دارد، نظارت، برنامه ریزی، مدیریت، مسلح ساختن، ارائه اطلاعات، تعیین اهداف عملیات، همه و همه از نقشهایی است که آمریکا ایفا می کند، در این میان نقش عربستان، امارات و خائنان یمنی فقط نقش اجرایی در میدان نبرد است. آنان به طور کلی مجری برنامه های آمریکا هستند و اعتماد کلی آنان در این راه به واشنگتن است زیرا آمریکا پوشش سیاسی، تسلیحاتی، اطلاعاتی و... را برای آنان تامین می کند. پس، در عملیات نظامی علیه یمن و مردم یمن، نقش آمریکا، اساسی است. در هر مرحله ای که شاهد تنش و درگیری جدیدی هستیم آمریکا پس از برنامه ریزی و فراهم کردن زمینه برای این تنش، در اظهار نظرهایی زیبا، از صلح سخن می گوید حال آنکه خود را برای جنگ آماده و شرایط را برای زشت ترین اقدامات فراهم کرده است.

امارات و عربستان هم ابزار اجرایی برنامه هایش هستند و در این میان خائنان یمنی زیر سلطه عربستان و امارات قرار دارند و مجری دستورات این کشورها به شمار می آیند به همین دلیل است که آنان در صف اول کسانی قرار دارند که با تحمل خسارات جانی و مالی، بهای جنگ و تجاوز به یمن را می پردازند. سرود صلحی که آمریکا در هر مرحله از تلاش ها برای شدت گرفتن درگیری ها سر می دهد به مثابه ریز تراشه ایی است که در آن اصطلاحات و عبارات مشخصی ذخیره شده است، اما مفهوم این عبارات کاملا معکوس است. آنان از صلح می گویند اما در مقابل با همپیمانان و مزدوران برای شدت دادن به عملیات نظامی، تجاوز و جنایتکاری برنامه ریزی می کنند بر این اساس واژه صلح آنان برای یمن به معنی جنگ و درگیری و واژه توقف درگیری ها به معنی شدت دادن هر چه بیشتر درگیری هاست. چون چنین روندی بارها تکرار شده است، ما نیز به این شیوه عادت کرده ایم.

اکنون در سال چهارم جنگ هستیم و بخش زیادی از سال چهارم نیز سپری شده است، چنانچه همان شبهای اول آغاز جنگ و پس از آن در چندین مرحله متذکر شده ام که آمریکا روالش اینگونه است. این کشور به هر شیوه ای که حساب کنیم در این تجاوز و جنایت نقش دارد و تداوم تجاوز نیز در گرو موضع آمریکاست. اگر این کشور واقعا بخواهد جنگ علیه یمن متوقف شود فورا متوقف خواهد شد. این سخن من نیست بلکه حتی مقامات آمریکایی نیز چنین می گویند، حتی اعضای کنگره این کشور هم چنین اظهار نظرهایی دارند. ما در یک سو شیوه و اسلوب آمریکا و در سوی دیگر نقش آمریکا را داریم، اسلوب این کشور مبتنی بر فریب، سوء استفاده و بازی با عبارات و کلمات زیباست اما نقشش که در سوی دیگر قضیه قرار دارد کاملا با اسلوب فریبکارانه اش متفاوت است.

نقش این کشور جنایتکارانه و وحشیانه و در عین حال اصلی ترین نقش است، وقتی آمریکا از عبارات قشنگی چون آغاز گفتگوهای صلح در طول یک ماه استفاده می کند در واقع در پی برنامه ریزی برای تنش و درگیری بیشتر است. برای ما تجربه شده است که در این مدت طرف مقابل هیچگاه برای صلح، گفتگوهای صلح و حتی توجه به تلاش ها برای صلح آماده نبوده است. آمریکا در سایه این جنگ به توافقنامه های سنگین تسلیحاتی دست یافته است ضمن اینکه برای هر کاری که انجام می دهد پاداش و دستمزد می گیرد. اقدام آمریکا در حمایت از نقش عربستان و امارات کاملا آشکار است تا جایی که دونالد ترامپ در سخنانش گفت اگر نقش آمریکا نبود نظام سعودی قادر نبود بیش از دو هفته دوام آورد. وقتی آمریکا چنین می گوید که عربستان و امارات قادر نیستند بدون حمایت ما دو هفته دوام بیاورند چگونه می توان برای نظام های عربستان و امارات که قادر نیستند خودشان را حفظ کنند نقش تجاوز و اشغالگری علیه کشور همسایه و یا نقش خرابکارانه در جهان عرب و اسلام را متصور شد؟

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: