کد خبر: 3762298
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
گروه اجتماعی- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شبستر، از ثبت 10 وقف جدید در سال‌جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان با 900 موقوفه و 2 هزار رقبه رتبه سوم استانی را دارد

ثبت ۱۰ وقف جدید در مرند

حجت‌الاسلام عزالدین تقی زاده، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شبستر، در گفت‌‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، امر وقف را حساس عنوان کرد و گفت: با ارج نهادن به این ارزش گذشتگان، باید از این فرهنگ معنوی پاسداری کرده و به آیندگان منتقل کنیم چرا که سنت حسنه وقف بسیاری از مشکلات جامعه را در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و ... مرتفع خواهد نمود.

وی با بیان اینکه همه به دنبال احیای فرهنگ وقف در جامعه هستیم، ادامه داد: این مهمترین وظیفه و رسالت ماست که از دیرباز بزرگان دینی و اهل بیت عصمت و طهارت بر آن تاکید فراوان داشته‌اند. لذا ما باید فضا و شرایطی را در جهت احیای بیش از پیش این سنت حسنه فراهم کنیم تا شاهد آثار و برکات این سنت حسنه که به آن تاکید فراوان شده است در جامعه باشیم.

حجت‌الاسلام تقی زاده، به وجود نیات زیاد وقف و فواید مادی و معنوی که وقف برای دنیای اسلام و مسلمین داشته است اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب بسیاری از موقوفات به صورت ملک شخصی توسط افراد سودجو و حاکمان خودکامه در آمده بود که این مهم بعد از انقلاب اسلامی ایران بسیاری از آنها احیا شد و در سال‌های اخیر نیز فعالیت‌های گسترده‌ای در راستای ترویج این فرهنگ در جامعه انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شبستر در ادامه از ثبت ۱۰ وقف جدید در سال جاری در این شهرستان خبر داد و افزود: این شهرستان با ۹۰۰ موقوفه و 2 هزار رقبه رتبه سوم استانی را دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر۵۰ درصد از نیات واقفان این شهرستان به عزاداری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) اختصاص دارد که باید با جلب نظر نخبگان، وقفیات جدید را به رفع نیازهای جامعه معطوف کنیم. که حوزه سلامت و مستمندان از مهمترین اولویت‌های وقف‌های جدید در شهرستان شبستر هستند.

حجت‌الاسلام تقی زاده با اشاره به اماکن و بقاع متبرکه در شهرستان، اظهار کرد: وجود امامزاده‌های متبرکه و نیز حضور مردم در این اماکن، ظرفیت خوبی برای فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: