کد خبر: 3762302
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
گروه اجتماعی- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: در بالا بردن بهره‌وری موقوفات موجود در سطح استان دست تنها مانده‌ایم که این امر نیازمند عزم همگانی است.

عزم همگانی برای بالا بردن بهره‌وری موقوفات الزامی است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف استان، حجتالاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی، روزگذشته در مراسم عزاداری ثامن الجج(ع) در مسجدسالار شهیدان تبریز، گفت: در بالا بردن بهره‌وری موقوفات موجود در سطح استان دست تنها مانده‌ایم که این امر نیازمند عزم همگانی است.

وی افزود: آذربایجان‌شرقی با برخورداری کمی و کیفی بسیار خوب در بحث موقوفات نیازمند همکاری عموم مردم به ویژه مسئولان، استادان دانشگاه، معلمان و اهالی فرهنگ است.

حجت‌الاسلام مصائبی، درک تاثیرات وقف و تبیین اثرگذاری‌های آن در جامعه را اساس این حرکت فرهنگی در امر وقف دانست و افزود: باید از توان و ظرفیت‌های موقوفات برای توسعه و پشتیبانی شهری استفاده و تاثیرات آن را به صورت مستقیم در زندگی مردم قابل لمس کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: از مدت‌ها قبل اداره کل اوقاف استان با نیت خیراندیشانه صاحبان موقوفات خود از چهار سال گذشته در صدد ایجاد بانک خون بند ناف در منطقه شمالغرب کشور با مرکزیت شهر تبریز است اما تاکنون از سوی مسئولان اراده ای برای این امر مشاهده نشده و تاکیدات استاندار استان به ادارات ذیربط نیز بی نتیجه مانده است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در حمایت و احیای موقوفات گفت: متاسفانه با سیاست‌های غلط و آمریکایی رژیم طاغوت بسیاری از موقوفات تحت عنوان انقلاب سفید شاه و اصلاحات اراضی ناشی از آن به افراد غیر واگذار شد و همین امر این مجموعه را در استان و سایر استان‌های کشور با مشکل مواجه کرد.

حجت‌الاسلام مصائبی ادامه داد: بحمدلله با تلاش‌های اداره کل اوقاف استان و حمایت‌های قانونی قوه قضائیه در طی هفته‌های اخیر پرونده ۲۵ ساله موقوفات قائم مقام با ۳۸هزار هکتار رقبه به نتیجه رسید و رای به نفع اوقاف و در راستای حمایت از برکات آن صادر شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی، از عموم روحانیون خواست تا در منابر خود نسبت به تبیین احکام شرعی وقف و اطلاع رسانی و تبلیغ آن در بین مردم مومن همت داشته و این سفارش الهی را در جامعه اسلامی تبیین کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: