کد خبر: 3762354
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
گروه سیاست و اقتصاد-نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه بااشاره به اینکه اگر ایستادگی کنیم، تحریم‌ها به یک نعمت تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: اگر ایستادگی کنیم، ورق برخواهد گشت و این وعده خداوند متعال است و باید به آن ایمان داشت و نصرت الهی است که می‌تواند آمریکا را نابود کند.

وعده نصرت الهی، آمریکا را نابود خواهد کرد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، امام جمعه ارومیه، ظهر امروز، ۱۸ آبان‌ماه، در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، بابیان اینکه این ایام ماه ربیع‌الاول، متعلق به نبی مکرم اسلام است، افزود: خداوند متعال به صراحت در قرآن فرموده است که پیامبر را برای شما به‌عنوان الگو و سرمشق فرستادم و ما باید رفتار ایشان در مواجهه با دشمنان، مسلمانان، همسایگان و دوستان را الگو قرار دهیم.
وی ادامه‌داد: امام علی(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرماید که از پیامبر پاک و مطهر اطاعت کنید، چراکه در وجود ایشان اسوه و سرمشق وجود دارد، هرکس که بخواهد به یک نفر تاسی کند، آن فرد همان نبی مکرم اسلام است و در نزد خداوند از همه محبوب‌تر کسی است که بیشتر به پیامبر تاسی کرده باشد و به‌دنبال قدم‌های پیامبر رفته باشد.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین قریشی تصریح کرد: برهمه ما لازم است تا سیره نبی مکرم اسلام را به‌خوبی مطالعه کرده و خود را با آن سیره و روش، تربیت کنیم تا در نزد خداوند محبوب‌تر باشیم، چراکه وجود نبی مکرم اسلام بسیار استثنایی و شگفت‌انگیز است.
وی باتاکید بر اینکه امروز با بحران معنویت در جهان مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: قدرتمندترین معنویت را اهل بیت عصمت و طهارت به جهان پمپاژ می کنند و این را می‌توان به‌وضوح در پیاده‌روی اربعین حسینی دید و مشاهده کردیم که میلیون‌ها نفر در روز اربعین در کربلا گردهم آمدند و یک معنویت عجیب تزریق می‌شود و اینگونه است که می‌توان اثرات هدایت اهل بیت را دید.
امام جمعه ارومیه بابیان اینکه آمریکا، اخیرا بحث جوسازی و فضاسازی را برای تحریم‌ها آغاز کرده است، اظهار کرد: سالهاست که این تحریم‌ها ادامه دارد و ما فقط باید در مقابل آن ایستادگی و مقاومت کنیم، اگر ضعیف باشیم و تسلیم شویم، ذلیل شده و از بین خواهیم رفت، چراکه هرکس با ظالم دست داده، ذلیل شده، ولی اگر ایستادگی کنیم، خداوند متعال نیز وعده نصرت داده است.
وی بااشاره به اینکه اگر ایستادگی کنیم، تحریم‌ها به یک نعمت تبدیل خواهد شد، گفت: اگر ایستادگی کنیم، ورق برخواهد گشت و این وعده خداوند متعال است و باید به آن ایمان داشت و نصرت الهی است که می‌تواند آمریکا را نابود کند.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی بااشاره به سفر رئیس‌جمهور در هفته آتی به استان، گفت: ایشان باید نگاه ویژه به استان ما داشته باشند، آذربایجان‌غربی، در طول انقلاب به خاطر امنیتی‌بودن از امکانات کمی برخوردار بوده و دید دولت باید استثنایی و خاص باشد و در راستای حل مشکلات مردم قدم بردارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: